Opačný efekt protestu taxikářů? K Uberu a Liftagu se hrnou řidiči, zájem o práci je několikanásobný | info.cz

Články odjinud

Opačný efekt protestu taxikářů? K Uberu a Liftagu se hrnou řidiči, zájem o práci je několikanásobný

Společnosti, které v Česku provozují alternativní taxislužbu, registrují oproti loňsku až trojnásobný zájem řidičů. 

Vzestupný trend potvrzuje Ondřej Krátký, spoluzakladatel služby Liftago, pro kterou teď  v Praze a ve třech dalších krajských městech jezdí kolem 1500 aktivních řidičů. „Na čekací listině stále máme tři stovky zájemců,“ vysvětluje Krátký. Jeho firma přitom klade na řidiče vyšší požadavky než konkurence. Přepravci musí mít odpovídající taxikářskou licenci.

„Registrujeme zájem stovek nových řidičů,“ potvrzuje trend šéf Uberu pro Česko a Slovensko Tomáš Peťovský. Zatímco před rokem své služby v rámci aplikace pravidelně nabízelo 1100 řidičů, nyní jich je přes dva tisíce. Již dříve přitom Peťovský zmínil, že pro více než devadesát procent řidičů představuje Uber vedlejší přivýdělek.

Celkem trojnásobný zájem o řízení oproti minulému roku potvrzuje v Česku také estonská aplikace Taxify, která už čelila soudnímu předběžnému opatření a přerušení činnosti. Služba ale funguje dále, soud uznal stížnosti taxikářů za neopodstatněné. Za poslední čtvrtletí jí vzrostl počet registrovaných řidičů o tisícovku na 3500.

Co řidiče u alternativních taxislužeb nově láká? Čtěte na webu E15 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud