Opačný efekt protestu taxikářů? K Uberu a Liftagu se hrnou řidiči, zájem o práci je několikanásobný | info.cz

Články odjinud

Opačný efekt protestu taxikářů? K Uberu a Liftagu se hrnou řidiči, zájem o práci je několikanásobný

Společnosti, které v Česku provozují alternativní taxislužbu, registrují oproti loňsku až trojnásobný zájem řidičů. 

Vzestupný trend potvrzuje Ondřej Krátký, spoluzakladatel služby Liftago, pro kterou teď  v Praze a ve třech dalších krajských městech jezdí kolem 1500 aktivních řidičů. „Na čekací listině stále máme tři stovky zájemců,“ vysvětluje Krátký. Jeho firma přitom klade na řidiče vyšší požadavky než konkurence. Přepravci musí mít odpovídající taxikářskou licenci.

„Registrujeme zájem stovek nových řidičů,“ potvrzuje trend šéf Uberu pro Česko a Slovensko Tomáš Peťovský. Zatímco před rokem své služby v rámci aplikace pravidelně nabízelo 1100 řidičů, nyní jich je přes dva tisíce. Již dříve přitom Peťovský zmínil, že pro více než devadesát procent řidičů představuje Uber vedlejší přivýdělek.

Celkem trojnásobný zájem o řízení oproti minulému roku potvrzuje v Česku také estonská aplikace Taxify, která už čelila soudnímu předběžnému opatření a přerušení činnosti. Služba ale funguje dále, soud uznal stížnosti taxikářů za neopodstatněné. Za poslední čtvrtletí jí vzrostl počet registrovaných řidičů o tisícovku na 3500.

Co řidiče u alternativních taxislužeb nově láká? Čtěte na webu E15 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud