Oživení nevydrželo. Akciové trhy v Evropě i USA opět klesají | info.cz

Články odjinud

Oživení nevydrželo. Akciové trhy v Evropě i USA opět klesají

Evropské akcie se dnes vrátily k poklesu, panevropský index STOXX 600 odepsal 1,60 procenta a obchodování uzavřel na hodnotě 374,04 bodu. Výrazně oslabují také akcie ve Spojených státech.

„Oživení nevydrželo,“ uvedl analytik Mikael Jaccoby z makléřské společnosti Oddo. Ve středu si index STOXX 600 připsal zhruba dvě procenta po předchozích sedmi poklesech za sebou.

Hlavní index německých akcií DAX dnes odepsal 2,62 procenta na 12.260,29 bodu. K poklesu výrazně přispěly akcie automobilového koncernu Volkswagen a chemické společnosti BASF.

Hlavní index pařížské burzy CAC 40 klesl o 1,98 procenta na 5151,68 bodu. Poklesu přitom nezabránil ani téměř dvouprocentní růst akcií francouzské banky Société Générale, jejíž čtvrtletní zisk překonal očekávání analytiků.

Překvapivě příznivé čtvrtletní výsledky vykázala rovněž italská banka UniCredit, jejíž akcie si připsaly 2,1 procenta. Index milánské burzy FTSE MIB nicméně o 2,26 procenta na 22.466,60 bodu.

Dow Jonesův index, který sleduje vývoj třiceti předních akciových titulů v USA, kolem 19:00 SEČ ztrácel asi 2,5 procenta na 24.275 bodů. Investory nadále znepokojují rostoucí výnosy dluhopisů a vyšší inflace.

V pondělí se Dow Jonesův index propadl o 4,6 procenta, utrpěl tak nejprudší procentní pokles od srpna 2011. V úterý naopak o 2,33 procenta vzrostl, což představovalo nejprudší procentní nárůst od ledna 2016. Ve středu opět klesl, ale jen o méně než desetinu procenta.

Prudký pokles na amerických akciových trzích začal už minulý týden v pátek, kdy Dow Jonesův index ztratil přes 2,5 procenta. Překvapivě příznivá zpráva o lednovém vývoji trhu práce ve Spojených státech totiž vyvolala obavy, že inflace i úrokové sazby se budou zvyšovat rychleji, než se předpokládalo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud