Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

PepsiCo zavírá největší továrnu na chipsy. Stovkám lidí hrozí vyhazov

PepsiCo zavírá největší továrnu na chipsy. Stovkám lidí hrozí vyhazov

Americký výrobce potravin a nápojů PepsiCo se chystá zavřít továrnu na výrobu chipsů Walkers v Británii. Ohroženo je tak 380 pracovních míst. Firma dnes uvedla, že její rozhodnutí nesouvisí se záměrem Británie vystoupit z Evropské unie, protože výroba se jen přesune na jiná místa v Británii.

Továrna v Peterlee v hrabství Durham v severní Anglii je jednou z celkem jedenácti, které firma v Británii má. Podle jejího vedení jsou příčinou plánovaného uzavření úspory, uvedla agentura Reuters.

PepsiCo v Británii vyrábí kromě chipsů Walkers ještě nealkoholické nápoje Pepsi Max a ovesnou kaši Quaker. Celkem má v zemi téměř 5 tisíc zaměstnanců. V Leicesteru provozuje největší továrnu na chipsy na světě. Podle výrobní ředitelky Tracey Fosterové firma se zaměstnanci a jejich zástupci opatření předem projedná.

Společnost PepsiCo hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí s čistým ziskem 1,4 miliardy dolarů (35,8 miliardy Kč), zatímco o rok dříve zisk činil 1,72 miliardy USD. Výsledek byl však lepší, než čekali analytici. Firma těžila z úsporných programů a také z vyšší poptávky po zdravějších nápojích a pochutinách v Severní Americe.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link