Polský PGNiG se dohodl na spolupráci při těžbě plynu v Pákistánu | info.cz

Články odjinud

Polský PGNiG se dohodl na spolupráci při těžbě plynu v Pákistánu

Polský státní plynárenský podnik PGNiG hodlá zvyšovat těžbu zemního plynu v Pákistánu. Dohodl se proto, že bude spolupracovat s pákistánskou společností Mari Petroleum Company na těžařských projektech. Oznámila to dnes firma, která se snaží snižovat svou závislost na dodávkách plynu z Ruska.

"Je to další krok v rozvoji aktivit PGNiG v Pákistánu, kde chceme těžit čím dál více zemního plynu," řekl k uzavřené dohodě generální ředitel polského podniku Piotr Wozniak.

PGNiG působí v Pákistánu již 20 let a těží plyn na dvou místních nalezištích. "Spolupracujeme již s firmou Pakistan Petroleum Limited. Vytvoření partnerství s dalším pakistánským podnikem posílí naši pozici v této zemi," upozornil Wozniak.

Většina plynu, který PGNiG prodává svým odběratelům, nyní pochází od ruské státní společnosti Gazprom. PGNiG se snaží závislost na Gazpromu snížit, a to mimo jiné posilováním dovozu zkapalněného zemního plynu (LNG) z Kataru, Norska a Spojených států. Cílem podniku je rovněž zvýšit vlastní produkci plynu, která loni činila 4,5 miliardy krychlových metrů. Polsko ročně spotřebuje 15 až 16 miliard metrů krychlových plynu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud