Poplach v Tescu. Vyřadilo z prodeje značky piv, které kvůli brexitu hrozily zdražením | info.cz

Články odjinud

Poplach v Tescu. Vyřadilo z prodeje značky piv, které kvůli brexitu hrozily zdražením

Obchodní dům Tesco stáhl ze svých regálů ve Velké Británii víc než polovinu oblíbených piv a ciderů z produkce známé nizozemské firmy Heineken. Z prodeje vyřadil víc než 31 značek. Důvodem je varování pivovarů, že kvůli odchodu země z EU budou muset zdražit. Z regálů zmizela například piva značky Amstel, Sol, Tiger nebo Kingfisher. 

Brexit a jeho dopady můžou pro řadu Britů jen těžko mít konkrétnější podobu. Oblíbená piva z produkce nizozemského giganta na pultech supermarketů Tesco nenajdou.

Rozhodnutí obchodního řetězce je reakcí na lednové oznámení pivovaru, že plánuje zvýšit ceny průměrně o 6 liber za pintu, která odpovídá necelému půllitru. Podle serveru EveningStandard to pivovar zdůvodnil zhoršenými ekonomickými podmínkami, kdy hodnota britské libry po červnovém referendu klesla o 15 procent.

Nejedná se o první případ, kdy Tesco odstranilo produkty od dodavatelů potom, co se snažili zvýšit ceny. Po hlasování o brexitu hrozily desetiprocentním zdražením i značky jako Marmite nebo Pot nudle, které supermarket z prodeje také stáhl.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud