Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Požár v datovém centru omezil chod České pošty. Nefungují on-line služby a web

Požár v datovém centru omezil chod České pošty. Nefungují on-line služby a web

Kvůli dopolednímu požáru datového centra v pražské Olšanské ulici nefungují České poště on-line služby a webové stránky. Otevřena je dnes hlavní pošta v Jindřišské ulici v Praze a pobočky v obchodních centrech.

"Požár byl již v dopoledních hodinách zlikvidován hasičskou jednotkou," uvedl mluvčí Matyáš Vitík. Během dnešního dne se podle něj technické komplikace pravděpodobně nepodaří odstranit.

Požár byl nahlášen krátce před 10:00. "Sdělení ostrahy, že se v budově nikdo nenachází, se ukázalo jako mylné. V pravé části budovy bylo devět osob, které byly vyvedeny, ale zdravotnická záchranná služba na místě nebyla potřeba," uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská. Škodu podle ní vyšetřovatel předběžně odhadl na 300.000 korun.

Vitík uvedl, že pobočky jsou pro veřejnost otevřeny a klienti si na nich vyřídí základní poštovní služby. Z výše uvedených důvodů na nich nejsou ale dostupné služby, k nimž je potřeba datové připojení.

Státní podnik Česká pošta spravuje 3200 poboček, což představuje jednu z nejhustších sítí v Evropě. Podnik zaměstnává zhruba 30.000 zaměstnanců a v roce 2017 mu klesl zisk o polovinu na 110 milionů korun.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek