Pozitivní vyhlídky Boeingu. Poptávka po letecké přepravě podle něj setrvale poroste | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pozitivní vyhlídky Boeingu. Poptávka po letecké přepravě podle něj setrvale poroste

Pozitivní vyhlídky Boeingu. Poptávka po letecké přepravě podle něj setrvale poroste

Americký výrobce letadel Boeing předpovídá, že poptávka po komerční letecké přepravě se bude v příštích 20 letech zvyšovat o čtyři procenta ročně, přestože průběh francouzského aerosalonu naznačuje ochlazení poptávky po letech mimořádného růstu, píše agentura Reuters. Analytici předpokládají, že objem zakázek na aerosalonu, který se koná od 19. do 25. června, nedosáhne úrovně posledních let.

V delším časovém horizontu však společnost Boeing sektoru předpovídá až zářivou budoucnost. V příštích dvaceti letech podle jejích analýz výrobci získají 41 030 zakázek v hodnotě šesti bilionů dolarů. To představuje pětiprocentní zvýšení poptávky po letounech s jednou uličkou, jako je Boeing 737 a Airbus A320. Boeing předpokládá, že hodnota sektoru letecké přepravy bude v příštích 20 letech činit 8,5 bilionu dolarů a že trh se bude rozvíjet ročním tempem čtyř procent.

Letecká doprava nyní zažívá výrazný vzestup v čele s rozvíjejícími se ekonomikami, jako je Čína. Podle předpovědí by Čína v příštích deseti letech měla předběhnout USA a stát se největším leteckým trhem světa.

Společnost Boeing dnes získala další zakázky na nový model nejprodávanějšího stroje 737, leasingová firma Aviation Capital Group (ACG) si objednala 20 strojů 737 MAX 10 za 2,5 miliardy dolarů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.