Pražské metro D má stát 57 miliard korun. Skoro o polovinu víc, než se původně plánovalo | info.cz

Články odjinud

Pražské metro D má stát 57 miliard korun. Skoro o polovinu víc, než se původně plánovalo

Čtvrtá linka pražského metra patrně vyjde i s rezervami na 57 miliard korun. Vyplývá to z aktuální analýzy společnosti Metroprojekt. Firma původně počítala s tím, že náklady na spojení úseku Pankrác-Písnice vyjdou asi na 40 miliard korun. Informuje o tom deník E15 s odkazem na slova generálního ředitele pražského dopravního podniku Petra Witowského.

„Nárůst nákladů je způsoben zvyšováním cen stavebních prací, inflací i řadou dalších proměnných faktorů,“ vysvětluje Witowski.

„O čtyřiceti miliardách se mluví od roku 2010, za osm let se ale trh hodně posunul. Myslím, že za čtyřicet miliard není možné stavbu dokončit,“ dodává.

„Předpokládám, že když politici říkají, že je metro D prioritou, tak na ně uvolní peníze,“ říká také Witowski.

Celý článek si přečtěte na webu E15.cz.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud