Pražský voucher přináší 480 milionů korun pro rozvoj podnikání | info.cz

Články odjinud

Pražský voucher přináší 480 milionů korun pro rozvoj podnikání

Pražský voucher přináší 480 milionů korun pro rozvoj podnikání
 
Prezentace klienta - 5. září 2018 • 00:00

Konkurenční prostředí, široká nabídka služeb, náročnost zákazníka. To jsou nástrahy, s kterými se musí potýkat každý začínající malý a střední podnikatel v Praze. Aby bylo dosaženo maximální kvality připravil Magistrát hl. m. Prahy Pražský voucher.

Jedinečná podpora

Pražský voucher je projekt v mnoha ohledech naprosto unikátní. Evropské fondy na něj poskytly zajímavých 480 milionů korun, které mohou podnikatelé čerpat v jednotlivých výzvách.

Byl vytvořen „na míru“ potřeb začínajících malých a středních podnikatelů v metropoli. Cílem je především zvýšení konkurenceschopnosti. Konkurenční boj v hlavním městě je nepochybně větší než ve zbytku republiky a často podnikání velmi komplikuje.

autor: Magistrát hlavního města Prahy

Co rozhoduje o úspěchu?

Podpora PRAŽSKÉHO VOUCHERU směřuje zejména do oblastí, které řada začínajících podnikatelů považuje za „zbytné“ a opomíjí je. Domnívají se, že je primárně nutné řešit záležitosti spjaté s bytím a nebytím firmy – stroje, zaměstnance, materiál atd.

 Neuvědomují si, že rozhodujícími faktory rozvoje a úspěchu podniku mohou být například propagace, design balení produktu, logo a corporate identity, úroveň online komunikace, sdílení na sociálních sítích, zahraniční know-how, koučing, účast na světových veletrzích a inovace. Pražské vouchery se proto zaměřují právě na tyto oblasti, a to velkorysou podporou ve výši až 85 % rozpočtu projekt.

Zapojit se je snadné

Odborníky je oceňováno zejména maximální zjednodušení administrativy. Takřka vše probíhá online a podmínek pro přidělení dotace je výrazně méně než v dřívějších dotačních programech. Počet předkládaných dokumentů je nižší, formuláře srozumitelnější a stručnější.

Žadatelům jsou k dispozici specialisté na Magistrátu hl. m. Prahy, kteří je vybaví informacemi potřebného rozsahu. Podáním žádosti je provedou také instrukce na webu www.prazskyvoucher.cz, kde mohou zájemci mimo jiné absolvovat například e-learningové kurzy.

autor: Magistrát hlavního města Prahy

Charakter edukace počítá s tím, že není v možnostech najmout si na vyřízení dotace specializovanou agenturu. Proto je koncipována tak, aby žádná placená asistence nebyla potřebná. Bez problémů to zvládnete sami.

Základem je neváhat

Již první vlna výzev potvrdila obrovský zájem pražských podnikatelů o vouchery. Nikdo dnes proto nemůže říct, na kolik výzev prostředky vystačí. Proto všem začínajícím pražským podnikům, od jejichž zápisu do obchodního rejstříku ještě neuběhly tři roky, doporučujme sledovat vyhlašování výzev. A především: Být na ně připraven!

Už teď můžete přemýšlet, zvažovat a plánovat, do čeho se pustíte. Navíc není problém podat projekty na čerpání prostředků z více voucherů a využít nabízené šance na maximum.

Tento článek je součástí mediální podpory projektu Pražský voucher, jedinečného programu na podporu malých a středních podnikatelů v Praze, který je financován Magistrátem hlavního města Prahy a z fondů EU.

Všechny potřebné informace najdete na www.prazskyvoucher.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud