Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pražský voucher přináší 480 milionů korun pro rozvoj podnikání

Pražský voucher přináší 480 milionů korun pro rozvoj podnikání
 

Konkurenční prostředí, široká nabídka služeb, náročnost zákazníka. To jsou nástrahy, s kterými se musí potýkat každý začínající malý a střední podnikatel v Praze. Aby bylo dosaženo maximální kvality připravil Magistrát hl. m. Prahy Pražský voucher.

Jedinečná podpora

Pražský voucher je projekt v mnoha ohledech naprosto unikátní. Evropské fondy na něj poskytly zajímavých 480 milionů korun, které mohou podnikatelé čerpat v jednotlivých výzvách.

Byl vytvořen „na míru“ potřeb začínajících malých a středních podnikatelů v metropoli. Cílem je především zvýšení konkurenceschopnosti. Konkurenční boj v hlavním městě je nepochybně větší než ve zbytku republiky a často podnikání velmi komplikuje.

autor: Magistrát hlavního města Prahy

Co rozhoduje o úspěchu?

Podpora PRAŽSKÉHO VOUCHERU směřuje zejména do oblastí, které řada začínajících podnikatelů považuje za „zbytné“ a opomíjí je. Domnívají se, že je primárně nutné řešit záležitosti spjaté s bytím a nebytím firmy – stroje, zaměstnance, materiál atd.

 Neuvědomují si, že rozhodujícími faktory rozvoje a úspěchu podniku mohou být například propagace, design balení produktu, logo a corporate identity, úroveň online komunikace, sdílení na sociálních sítích, zahraniční know-how, koučing, účast na světových veletrzích a inovace. Pražské vouchery se proto zaměřují právě na tyto oblasti, a to velkorysou podporou ve výši až 85 % rozpočtu projekt.

Zapojit se je snadné

Odborníky je oceňováno zejména maximální zjednodušení administrativy. Takřka vše probíhá online a podmínek pro přidělení dotace je výrazně méně než v dřívějších dotačních programech. Počet předkládaných dokumentů je nižší, formuláře srozumitelnější a stručnější.

Žadatelům jsou k dispozici specialisté na Magistrátu hl. m. Prahy, kteří je vybaví informacemi potřebného rozsahu. Podáním žádosti je provedou také instrukce na webu www.prazskyvoucher.cz, kde mohou zájemci mimo jiné absolvovat například e-learningové kurzy.

autor: Magistrát hlavního města Prahy

Charakter edukace počítá s tím, že není v možnostech najmout si na vyřízení dotace specializovanou agenturu. Proto je koncipována tak, aby žádná placená asistence nebyla potřebná. Bez problémů to zvládnete sami.

Základem je neváhat

Již první vlna výzev potvrdila obrovský zájem pražských podnikatelů o vouchery. Nikdo dnes proto nemůže říct, na kolik výzev prostředky vystačí. Proto všem začínajícím pražským podnikům, od jejichž zápisu do obchodního rejstříku ještě neuběhly tři roky, doporučujme sledovat vyhlašování výzev. A především: Být na ně připraven!

Už teď můžete přemýšlet, zvažovat a plánovat, do čeho se pustíte. Navíc není problém podat projekty na čerpání prostředků z více voucherů a využít nabízené šance na maximum.

Tento článek je součástí mediální podpory projektu Pražský voucher, jedinečného programu na podporu malých a středních podnikatelů v Praze, který je financován Magistrátem hlavního města Prahy a z fondů EU.

Všechny potřebné informace najdete na www.prazskyvoucher.cz.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1