Problém s kůrovcem? Svědomí mám čisté, nic konkrétního mi ministr nevytkl, tvrdí odvolaný šéf Lesů ČR | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Problém s kůrovcem? Svědomí mám čisté, nic konkrétního mi ministr nevytkl, tvrdí odvolaný šéf Lesů ČR

Problém s kůrovcem? Svědomí mám čisté, nic konkrétního mi ministr nevytkl, tvrdí odvolaný šéf Lesů ČR

Šéf stáního podniku Lesy ČR Daniel Szórád končí, v pátek ho odvolal ministe zemědělství v demisi Jiří Milek. Szórád podnik vedl čtyři roky a teď v rozhovoru pro server E15 říká, že neví, proč dostal padáka. Jako důvod mu ministr uvedl problémy s kůrovcem.

Mluvil s vámi pan ministr o odvolání?

Pan ministr o tom se mnou pochopitelně mluvil. Že bych s napětím očekával, že se stane zrovna tohle, tak to úplně není. Jsem na pozici, kde se s tím musí v nějaké míře počítat, a pan ministr to má v kompetenci. Takže pokud se tyhle dvě věci potkají, tak se to stane.

Jak vám to zdůvodnil?

Bylo mi obecně sděleno, že je problém s kůrovcem, přičemž tohle považuji za velmi obecný důvod. Když jsem se ptal na konkrétní věci, co jsem zanedbal nebo neudělal správně, tak na to už mi odpovědět buď nechtěl, nebo nebyl schopen. Beru to tak, že jsou to obecné důvody a pokud jde o moje svědomí, tak to je naprosto čisté. A neodcházím s žádnou kauzou.

Považujete tento důvod za relevantní?

Kůrovec je obecně problém. Ministr mi žádný důvod sdělovat nemusí, protože to má v kompetenci. On je odpovědný za to, aby tam měl člověka, kterému naprosto důvěřuje. 

Čtěte pokračování rozhovoru na webu E15 >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.