Články odjinud

Protéza v penisu může zachránit mužskou erekci

Protéza v penisu může zachránit mužskou erekci
 

Porucha erekce trápí během života téměř každého druhého Čecha a výrazně tak  zhoršuje kvalitu jeho sexuálního života. Její nejčastější příčinou bývá cévní porucha, vznikající obvykle kvůli dlouhodobě působícímu vysokému krevnímu tlaku, cukrovky nebo vysoké hladiny krevních tuků. Naštěstí již existuje léčba v podobě penilních implantátů, která je určena všem, na které konvenční terapie pomocí tablet nebo injekcí do topořivých těles nezabírá.

Penilní implantáty jsou dnes již téměř běžnou součástí léčby, ročně se takových operací provede ve světě kolem dvou tisíc. Klinika ISCARE tyto operace poskytuje již dva roky a za tu dobu ji podstoupilo 22 mužů. Samotná operace je pak otázka pouhých dvou hodin. Nafukovací implantáty jsou jednoduše ovladatelné malou pumpičkou umístěnou v šourku – muž jednoduše několika zmáčknutími naplní cylindry implantátu tekutinou, která je v rezervoáru umístěném v samotné protéze či jinde v těle, a tím dojde k erekci. Po pohlavním styku se implantát mechanicky vyprázdní uvolněním ventilu pumpičky a vymačkáním topořivých těles. Při použití nafukovacího implantátu dosahuje penis velmi dobré tvrdosti a jak při erekci, tak v klidu přináší přirozený pocit. Rozdíl od „zdravého“ penisu není schopna poznat ani většina partnerek. Nafukovací protéza je finančně náročnější, cena sahá až do výše 275 tisíc korun, což však stále zhruba 2x méně než v zahraničí. 

autor: ISCARE

Po výkonu zůstává pacient na klinice jeden nebo dva dny, po propuštění do domácí péče je vhodné zůstat ještě několik dní v klidu a vyvarovat se sezení. Celková doba pracovní neschopnosti bývá týden až 14 dní. Čtvrtý až osmý týden po operaci je možno pumpu poprvé aktivovat, a jakmile pacient bezpečně ovládne její obsluhu, může zahájit kvalitní sexuální život.

Nově nyní klinické centrum ISCARE výrazně rozšířilo portfolio zákroků, které nabízí v oblasti péče o mužské reprodukční zdraví. Centrum andrologie, které na klinice vzniklo, je jediným takto komplexním centrem v České republice. Rozsah výkonů zahrnuje léčbu neplodnosti, poruch erekce a celkového stárnutí muže. V oblasti implantování penilních protéz jde o jediné zařízení ve střední Evropě, které tyto zákroky poskytuje.

Andrologie je lékařský obor, který se zabývá chorobami mužských reprodukčních orgánů, jejich léčbou a prevencí. „Jde o relativně mladý obor, který má za úkol péči o reprodukční a sexuální funkce a celkový zdravotní stav muže. Andrologické vyšetření na klinice ISCARE se sestává z individuální konzultace s lékařem, podrobného odběru anamnézy a vyplnění dotazníků, pohmatového a sonografického vyšetření reprodukční soustavy a dle obtíží pacienta dalších specifických vyšetření, ať už se jedná o funkční vyšetření penisu či vyšetření kvality DNA spermií. Dle klinických nálezů je indikována specifická léčba,“ vysvětluje vedoucí nového oddělení, MUDr. Lukáš Bittner.

Více informací o centru zde: http://www.iscare.cz/andrologie.

 

 

Články odjinud