Protéza v penisu může zachránit mužskou erekci | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Protéza v penisu může zachránit mužskou erekci

Protéza v penisu může zachránit mužskou erekci
 

Porucha erekce trápí během života téměř každého druhého Čecha a výrazně tak  zhoršuje kvalitu jeho sexuálního života. Její nejčastější příčinou bývá cévní porucha, vznikající obvykle kvůli dlouhodobě působícímu vysokému krevnímu tlaku, cukrovky nebo vysoké hladiny krevních tuků. Naštěstí již existuje léčba v podobě penilních implantátů, která je určena všem, na které konvenční terapie pomocí tablet nebo injekcí do topořivých těles nezabírá.

Penilní implantáty jsou dnes již téměř běžnou součástí léčby, ročně se takových operací provede ve světě kolem dvou tisíc. Klinika ISCARE tyto operace poskytuje již dva roky a za tu dobu ji podstoupilo 22 mužů. Samotná operace je pak otázka pouhých dvou hodin. Nafukovací implantáty jsou jednoduše ovladatelné malou pumpičkou umístěnou v šourku – muž jednoduše několika zmáčknutími naplní cylindry implantátu tekutinou, která je v rezervoáru umístěném v samotné protéze či jinde v těle, a tím dojde k erekci. Po pohlavním styku se implantát mechanicky vyprázdní uvolněním ventilu pumpičky a vymačkáním topořivých těles. Při použití nafukovacího implantátu dosahuje penis velmi dobré tvrdosti a jak při erekci, tak v klidu přináší přirozený pocit. Rozdíl od „zdravého“ penisu není schopna poznat ani většina partnerek. Nafukovací protéza je finančně náročnější, cena sahá až do výše 275 tisíc korun, což však stále zhruba 2x méně než v zahraničí. 

autor: ISCARE

Po výkonu zůstává pacient na klinice jeden nebo dva dny, po propuštění do domácí péče je vhodné zůstat ještě několik dní v klidu a vyvarovat se sezení. Celková doba pracovní neschopnosti bývá týden až 14 dní. Čtvrtý až osmý týden po operaci je možno pumpu poprvé aktivovat, a jakmile pacient bezpečně ovládne její obsluhu, může zahájit kvalitní sexuální život.

Nově nyní klinické centrum ISCARE výrazně rozšířilo portfolio zákroků, které nabízí v oblasti péče o mužské reprodukční zdraví. Centrum andrologie, které na klinice vzniklo, je jediným takto komplexním centrem v České republice. Rozsah výkonů zahrnuje léčbu neplodnosti, poruch erekce a celkového stárnutí muže. V oblasti implantování penilních protéz jde o jediné zařízení ve střední Evropě, které tyto zákroky poskytuje.

Andrologie je lékařský obor, který se zabývá chorobami mužských reprodukčních orgánů, jejich léčbou a prevencí. „Jde o relativně mladý obor, který má za úkol péči o reprodukční a sexuální funkce a celkový zdravotní stav muže. Andrologické vyšetření na klinice ISCARE se sestává z individuální konzultace s lékařem, podrobného odběru anamnézy a vyplnění dotazníků, pohmatového a sonografického vyšetření reprodukční soustavy a dle obtíží pacienta dalších specifických vyšetření, ať už se jedná o funkční vyšetření penisu či vyšetření kvality DNA spermií. Dle klinických nálezů je indikována specifická léčba,“ vysvětluje vedoucí nového oddělení, MUDr. Lukáš Bittner.

Více informací o centru zde: http://www.iscare.cz/andrologie.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.