Rakušané chtějí obsypat Česko domovy důchodců. Investují do nich stamiliony | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rakušané chtějí obsypat Česko domovy důchodců. Investují do nich stamiliony

Rakušané chtějí obsypat Česko domovy důchodců. Investují do nich stamiliony

Rakouská společnost SeneCura chystá v Česku investici za stovky milionů. Už v nejbližších letech tu vybuduje čtyři nové domovy pro seniory. V současnosti jich provozuje třináct a čtrnáctý přibude ještě letos v Telči. Celkem chce provozovat 25 podobných zařízení, informuje server E15.

„Režijní náklady, jako je oddělení kvality nebo účetnictví, hradíme z Rakouska. Při počtu dvaceti nebo pětadvaceti zařízení bychom to měli v České republice zvládat,“ uvedl generální ředitel SeneCury Anton Kellner.

V Humpolci skupina postaví nový domov pro seniory poprvé formou PPP projektu ve spolupráci s Krajem Vysočina.

Zařízení bude patřit kraji, SeneCura je ale bude financovat a provozovat. Výstavba má vyjít na více než sto milionů korun. Vedení SeneCury věří, že v PPP projektech je budoucnost financování výstavby dalších lůžek.

Vysočinu by mohly následovat další kraje, jednání probíhají. V Česku je registrováno zhruba 530 domovů pro seniory a dalších 340 domovů pro lidi s demencí...

Čtěte pokračování článku na webu E15 >>>

1080p 720p 360p
Kvalitní jídlo léči rakovinu i deprese, musíte hodně obětovat a změnit život, říká lékař Jan Šula

1080p 720p 360p
Doba není dobrá pro duševní zdraví. Bojím se, co s námi dělají sociální sítě, říká psychiatr Hollý

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.