Rentiero spustilo v Česku vůbec první nemovitostní burzu. Lidé mohou kupovat podíly v bytech | info.cz

Články odjinud

Rentiero spustilo v Česku vůbec první nemovitostní burzu. Lidé mohou kupovat podíly v bytech

Rentiero spustilo v Česku vůbec první nemovitostní burzu. Lidé mohou kupovat podíly v bytech
 

Společnost Rentiero přichází na český nemovitostní trh s unikátním řešením, které pomáhá zájemcům rozumně do tohoto lukrativního odvětví investovat. To spočívá v možnosti koupě podílu v nemovitosti již za minimální investici 1000 Kč a následným konstantním výdělkem na pronájmu a na růstu hodnoty nemovitosti. Investor veškeré pokyny zadá skrze jednoduché online rozhraní, o veškerou práci se pak za něj postará již Rentiero. Atraktivní novinkou je pak první česká nemovitostní burza, umožňující obchod s podílovými listy nemovitostí.

Výraznou novinkou je spuštění tzv. nemovitostní burzy na sekundárním trhu. Princip zdejší burzy na www.rentiero.cz je velice jednoduchý, kdy na uživatelsky jednoduchém webovém rozhraní investoři nabízí své podílové listy jiným investorům, kteří si je mohou koupit a naopak. Zájemce zde vše najde na jednom místě a pravidla jsou velice podobná obchodu na burze a nákupu akcií. To umožní rychlé pochopení každým uživatelem, který ihned vidí, za kolik může svůj podíl na nemovitosti okamžitě prodat nebo koupit včetně informace o výši výnosu z nájmu vůči konkrétní prodejní, resp. nákupní ceně podílu.

„Spuštěním nemovitostní burzy chceme malým i velkým investorům ukázat, že nákup a prodej podílových listů nemovitostí může být stejně jednoduchý, jako je nákup akcií na klasické burze. Naší prioritou je kvalitní výběr nemovitostí, které investorům vydělávají na pronájmu a dlouhodobě roste jejich hodnota. Díky opravdu minimální vstupní investici je náš trh a nemovitostní burza vhodná pro každého, kdo se jen trochu o nemovitosti zajímá,“ dodává ještě Muchka.

Výnos z investování do nemovitostí se dělí na výnos z pronájmu nemovitosti a z dlouhodobého růstu nemovitosti. Každá nemovitost má samozřejmě jiné roční zhodnocení, nejčastěji se však pohybuje mezi 3 až 5 procenty. V posledních letech mediálně hojně propíraný neustálý dlouhodobý růst cen nemovitosti je základem druhé složky výnosu, kdy v Praze za posledních 5 letech rostl až ke skoro 14 % za rok. Při ideální konstelaci investor může ze svých peněz dostat výnos až 18,9 % ročně. Nepříznivé podmínky v podobě například klesání hodnoty nemovitosti samozřejmě mohou nastat, statistiky ale ukazují, že ceny nemovitostí z dlouhodobého hlediska rostou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud