Revoluce ve světě drogerie: ode dneška můžete v dm nakupovat online | info.cz

Články odjinud

Revoluce ve světě drogerie: ode dneška můžete v dm nakupovat online

Řetězec dm drogerie spustil v ČR internetový obchod. Je tak první ze tří největších drogistických sítí, která začala prodávat přes internet. Konkurenční drogerie Teta ji bude následovat v dalších týdnech a Rossmann v příštím roce. Drogerie byla spolu s potravinami v ČR posledním segmentem, kde řada největších firem dosud neprodávala přes internet.

E-shop zahrnuje sortiment více než 11.000 výrobků, nabídne ale také produkty k dostání pouze on-line. V budoucnu bude možné vyzvednout si zboží i v prodejnách dm. „E-shop pro nás představuje doplňkový prodejní kanál s velkým potenciálem růstu do budoucna. Prozatím se soustředíme na zlepšování jeho funkcionalit,“ uvedl mluvčí řetězce Jiří Peroutka.

ČR je po Rakousku, Německu a Maďarsku čtvrtou zemí, kde koncern prodává přes internet. dm drogerie si účtuje jednotné poštovné 49 korun za balík do 25 kg, dodací lhůtu udává e-shop dva až tři pracovní dny. Minimální hodnota objednávky není stanovena. „Výhody věrnostního programu active beauty nebudou zpočátku při on-line nákupu dostupné. I po spuštění on-line shopu však budeme nadále pracovat na rozšíření jeho funkcí a ještě lepším servisu,“ dodal Peroutka.

Drogerie Rossmann plánuje spustit v Česku internetový obchod, ale ne dříve než v roce 2019. Na internetu nabídne celý sortiment. Společnost neočekává, že by tržby e-shopu ve střednědobém horizontu generovaly více než pět procent ročního obratu.

„Neočekáváme, že se zájem zákazníků změní okamžitě, ale do budoucna se internetový prodej jistě stane nedílnou součástí našeho působení na českém trhu a každý zákazník se bude moct rozhodnout dle svých preferencí a momentálních potřeb,“ řekla mluvčí prodejen Rossmann Olga Stanley.

Dm drogerii bude v nejbližší době následovat konkurenční drogerie Teta. Podle Davida Vejtruby, marketingového ředitele společnosti Solvent ČR, která obchody provozuje, během sedmi let stoupne podíl prodeje drogistického zboží přes internet v Česku na 30 procent z dnešních 14 procent. Naopak prodej v kamenných prodejnách u tohoto sortimentu klesne ze 78 na 63 procent.

Prodeje drogerie na internetu rostou v Česku skokovým tempem. „Jedná se o trend, na který musí reagovat i kamenní prodejci, stejně jako se to děje v ostatních segmentech. Loni do světa e-commerce vstoupili velcí off-line hráči (obchodní řetězce) jako Lidl nebo Humanic. Hranice mezi off-linem a on-linem se tak stírají víc a víc, a to hlavně ve prospěch samotného zákazníka,“ uvedl ředitel srovnávače cen Heureka.cz Tomáš Braverman.

Čtvrtina největších obchodních řetězců (26 procent) stále nemá internetový obchod, uvedla v únorovém průzkumu společnost Acomware. Nejpopulárnější e-shop mezi zákazníky má IKEA, naopak nejvíce lidem chyběla možnost nakoupit si on-line u Planeo elektro, Kauflandu či právě dm drogerie, dodala firma.

V Česku je v přepočtu na obyvatele nejvíce e-shopů v Evropě a podle odborníků jich bude přibývat. Loni jich v ČR přibylo meziročně 3900 na celkem 40 tisíc, ukazují údaje portálu Heureka.cz. Tržby e-shopů loni stouply o 18 procent na 115 miliard korun. Podle údajů E-commerce Europe za rok 2016 patří ČR mezi země s největším podílem on-line nákupů v Evropě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud