Rusko se dostává z krize, země má největší růst dolarových milionářů na světě | info.cz

Články odjinud

Rusko se dostává z krize, země má největší růst dolarových milionářů na světě

Rusko se oklepává z ekonomického zpomalení, které zemi v posledních letech zasáhlo kvůli klesajícím cenám ropy. Jak uvádí konzultační společnost Capgemini, země zažívá boom nových dolarových milionářů. Loni se jejich počet zvýšil takřka o pětinu. 

V Rusku se v loňském roce zvýšil počet dolarových milionářů o 19.7 procenta na 182 tisíc, což znamenalo nejsilnější růst ze všech zemí světa, uvádí Capgemini. V absolutních číslech sice země již tolik nevyniká – řadí se na 15. příčku mezi čtrnácté Španělsko a Saúdskou Arábii, nicméně momentum je z dvouciferného růstu zřejmé.

Nejvíce lidí, kteří mají kromě svých nemovitostí, sbírek a spotřebního zboží milion dolarů k dobru, je v USA. Počet dolarových milionářů mezi Američany se totiž zvýšil o osm procent na 4,8 milionu, ve druhém Japonsku o šest procent na 2,9 milionu a ve třetím Německu o sedm procent na 1,3 milionu. V celém světě se loni ve světě zvýšil počet milionářů o 7,5 procenta.

Čekání na Putina autor: Info.cz

Společně s tím, jak v Rusku roste počet milionářů, se však zároveň stále výrazněji rozevírají nůžky mezi bohatými a chudými. Ekonomové odhadují, že nejbohatší procento Rusů vlastní až čtvrtinu veškerého ruského bohatství.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud