Růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí zrychlil. Dosáhl tak nejprudšího tempa za téměř čtyři roky | info.cz

Články odjinud

Růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí zrychlil. Dosáhl tak nejprudšího tempa za téměř čtyři roky

Růst ekonomiky Spojených států ve druhém čtvrtletí zrychlil na 4,1 procenta z 2,2 procenta v prvním kvartálu. Dosáhl tak nejprudšího tempa za téměř čtyři roky. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.

Největší ekonomika světa je tak podle analytiků na cestě k dosažení tříprocentního ročního růstu, který si stanovila za cíl administrativa prezidenta Donalda Trumpa.

Dnešní odhad hospodářského růstu za druhé čtvrtletí je v souladu s očekáváním analytiků, kterých se dotazovala agentura Reuters. Tempo růstu v prvním kvartálu dnes ministerstvo zpřesnilo směrem vzhůru z dříve ohlášených 2,0 procenta.

Američtí spotřebitelé ve druhém čtvrtletí zvýšili výdaje, zatímco zemědělci urychlovali dodávky sójových bobů do Číny před červencovým zavedením nových cel. Ekonomika těžila i z růstu vládních výdajů.

Washington začal 6. července uplatňovat cla ve výši 25 procent na import čínského zboží v hodnotě 34 miliard dolarů (více než 748 miliard Kč) ročně. Peking na to reagoval protiopatřením ve stejném rozsahu. Terčem čínských cel se staly mimo jiné sójové boby a další zemědělské produkty z USA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud