Články odjinud

Růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí zrychlil. Dosáhl tak nejprudšího tempa za téměř čtyři roky

Růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí zrychlil. Dosáhl tak nejprudšího tempa za téměř čtyři roky

Růst ekonomiky Spojených států ve druhém čtvrtletí zrychlil na 4,1 procenta z 2,2 procenta v prvním kvartálu. Dosáhl tak nejprudšího tempa za téměř čtyři roky. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.

Největší ekonomika světa je tak podle analytiků na cestě k dosažení tříprocentního ročního růstu, který si stanovila za cíl administrativa prezidenta Donalda Trumpa.

Dnešní odhad hospodářského růstu za druhé čtvrtletí je v souladu s očekáváním analytiků, kterých se dotazovala agentura Reuters. Tempo růstu v prvním kvartálu dnes ministerstvo zpřesnilo směrem vzhůru z dříve ohlášených 2,0 procenta.

Američtí spotřebitelé ve druhém čtvrtletí zvýšili výdaje, zatímco zemědělci urychlovali dodávky sójových bobů do Číny před červencovým zavedením nových cel. Ekonomika těžila i z růstu vládních výdajů.

Washington začal 6. července uplatňovat cla ve výši 25 procent na import čínského zboží v hodnotě 34 miliard dolarů (více než 748 miliard Kč) ročně. Peking na to reagoval protiopatřením ve stejném rozsahu. Terčem čínských cel se staly mimo jiné sójové boby a další zemědělské produkty z USA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud