Ruzyně přivítá nováčky. Létat se bude na pět londýnských letišť | info.cz

Články odjinud

Ruzyně přivítá nováčky. Létat se bude na pět londýnských letišť

Letiště Praha se může s příchodem letního letového řádu pochlubit dvěma novými dopravci. Konkurence vzroste především na linkách do Londýna. Celkem dopravci nabídnou devět nových destinací, letiště očekává výrazný přírůstek cestujících. 

Britská nízkonákladová společnost Flybe začne od 8. května provozovat linku na menší letiště v jihovýchodní Anglii London Southend. Letoun bude na trasu startovat pětkrát týdně. Praha tak bude mít spojení už na pět londýnských letišť, společnosti Ryanair, easyJet, Wizz Air, Smart Wings a British Airways dnes obsluhují Stansted, Luton, Gatwick a Heathrow.

Druhým nováčkem mezi dopravci na Ruzyni je společnost Georgian Airlines, která bude od konce května zajišťovat dvakrát týdně přímé lety do svého domovského Tbilisi. Právě gruzínská metropole je jednou z devíti zcela nových destinací, kam se začne v teplejší polovině roku z Prahy létat.

„Díky tomu letos cestujícím umožníme cestovat přímou linkou do 154 destinací v 51 zemích světa. To vnímám jako skvělý výsledek naší snahy motivovat dopravce k rozvoji leteckých spojení s Prahou,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř.

Celý článek si přečtěte na webu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud