Ruzyně přivítá nováčky. Létat se bude na pět londýnských letišť | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruzyně přivítá nováčky. Létat se bude na pět londýnských letišť

Ruzyně přivítá nováčky. Létat se bude na pět londýnských letišť

Letiště Praha se může s příchodem letního letového řádu pochlubit dvěma novými dopravci. Konkurence vzroste především na linkách do Londýna. Celkem dopravci nabídnou devět nových destinací, letiště očekává výrazný přírůstek cestujících. 

Britská nízkonákladová společnost Flybe začne od 8. května provozovat linku na menší letiště v jihovýchodní Anglii London Southend. Letoun bude na trasu startovat pětkrát týdně. Praha tak bude mít spojení už na pět londýnských letišť, společnosti Ryanair, easyJet, Wizz Air, Smart Wings a British Airways dnes obsluhují Stansted, Luton, Gatwick a Heathrow.

Druhým nováčkem mezi dopravci na Ruzyni je společnost Georgian Airlines, která bude od konce května zajišťovat dvakrát týdně přímé lety do svého domovského Tbilisi. Právě gruzínská metropole je jednou z devíti zcela nových destinací, kam se začne v teplejší polovině roku z Prahy létat.

„Díky tomu letos cestujícím umožníme cestovat přímou linkou do 154 destinací v 51 zemích světa. To vnímám jako skvělý výsledek naší snahy motivovat dopravce k rozvoji leteckých spojení s Prahou,“ uvedl šéf letiště Václav Řehoř.

Celý článek si přečtěte na webu E15.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.