Články odjinud

Ryanair bere Blízký Východ útokem. Od října začne létat z Prahy do Jordánska, prodej začne za pár dnů

Ryanair bere Blízký Východ útokem. Od října začne létat z Prahy do Jordánska, prodej začne za pár dnů

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair spustí od konce letošního října novou pravidelnou linku z Prahy do jordánské metropole Ammánu. Zahájení letů je součástí expanze společnosti na Blízkém východě. ČTK to dnes oznámilo Letiště Praha, podle kterého to bude první pravidelné spojení Prahy s Jordánskem.

Ryanair bude z Letiště Václava Havla létat do Ammánu dvakrát týdně Boeingem 737. "Během provozu linky v zimní letové sezoně očekáváme, že novou linku může využít více než 14.000 cestujících v obou směrech. V případě celoročního provozu potom více než 35.000," uvedla Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení Letiště Praha.

Prodej letenek by měl podle informací Ryanairu začít na jeho webu během února.

Na Blízký východ mohou nyní lidé z Prahy cestovat přímou linkou s Qatar Airways do katarského Dauhá a se společnostmi Emirates, flydubai a SmartWings do Dubaje. ČSA létá do libanonského Bejrútu a saúdskoarabského Rijádu. Spojení do Tel Avivu nabízí SmartWings, nízkonákladová odnož Up izraelských aerolinek El Al a do června Wizz Air, který plánuje v létě ukončit také lety do dalšího izraelského města Ejlat. Přímé spojení má Praha také s egyptskými letovisky.

Z Letiště Václava Havla Praha loni létalo 69 pravidelných dopravců do 163 destinací. Nejvíce cestujících z české metropole směřovalo do evropských měst a dále pak do Afriky.

Pražské ruzyňské letiště loni zvýšilo počet odbavených cestujících o 17,9 procenta na rekordních 15,415 milionu lidí. Za nárůstem byl příchod nových dopravců na letiště, zvyšování kapacity letů a otevírání nových linek. V průměru prošlo loni letištěm 42.233 cestujících denně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud