Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sázkové kanceláře se těší, jak vydělají na euforii z Jágrova pokračování v NHL

Sázkové kanceláře se těší, jak vydělají na euforii z Jágrova pokračování v NHL

Zpráva o prodloužení kariéry Jaromíra Jágra v kanadsko-americké NHL potěšila jak jeho fanoušky, tak sázkové kanceláře. Ty očekávají, že zájem o tipování výsledků Jágrova týmu Calgary Flames vzroste o desítky procent. Na nejlepší hokejové soutěži světa se vloni prosázelo 1,9 miliardy korun u Tipsportu, přes 600 milionů u Fortuny a 385 milionů u Chance.

Zprávu o setrvání legendy v NHL přivítaly především dvě největší tuzemské sázkové kanceláře. Přítomnost dvojnásobného vítěze Stanley Cupu v NHL znamená větší popularitu soutěže a tím i větší zájem sázkařů o ní.

„Soutěž bude víc v médiích, bude se o Jágrovi mluvit. Jeho přítomnost má pozitivní efekt v tom, jak moc fanoušci, a tím pádem i sázkaři NHL sledují,“ říká mluvčí Fortuny Petr Šrain. „Lidé budou Calgary mnohem více sledovat, sázky na jejich zápasy mohou být vyšší až o desítky procent,“ doplňuje.

Podobně uvažuje i Václav Sochor, mluvčí Tipsportu. „Last minute dohoda Jágra s Calgary je velkou událostí, kterou vítáme – je to sázková příležitost navíc. Hráčův přínos vidíme v tom, že pro české fanoušky a sázkaře představuje tvář celé NHL. Jeho přítomnost celkově zvyšuje atraktivitu soutěže, jako legenda přitahuje pozornost,“ popisuje Sochor s tím, že je Jágr legendou i mezi samotnými bookmakery.

Celý článek si přečtěte na webu E15.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744