Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sázky na zimní olympiádu by v ČR mohly překonat miliardu korun. Sází se především na vítězství Ledecké a Sáblíkové

Sázky na zimní olympiádu by v ČR mohly překonat miliardu korun. Sází se především na vítězství Ledecké a Sáblíkové

Sázky na zimní olympiádu v korejském Pchjongčchangu by v Česku mohly překonat miliardu korun. To by v porovnání s letními hrami v Riu v roce 2016 znamenalo mírné zvýšení. Sázky zatím nabraly zhruba za 20 milionů korun, kurzová nabídka se však teprve začíná rozšiřovat. Podle bookmakerů Česko získá čtyři až pět medailí, z toho jednu až dvě zlaté. Největší adeptkou na zlato je snowboardistka Ester Ledecká.

Nejvíce medailí podle bookmakerů získají Německo nebo Norsko (2:1). Na Čechy je vypsán kurz 700:1. Hokejistům by mělo patřit páté místo, na celkový triumf mají kurz 9:1. Největším favoritem je Rusko (2,3:1), následují Kanada, Švédsko (6:1) a Finsko (8,5:1). Český tým podle bookmakerů téměř jistě porazí ve skupině Koreu (1,11:1), favoritem je také proti Švýcarsku (1,8:1). V duelu s Kanadou je outsiderem s kurzem 2,7:1. Stejný kurz má také na to, že získá medaili.

Zlatou medaili by měly získat Ester Ledecká (1,6:1) ve snowboardovém obřím slalomu a Martina Sáblíková (1,7:1) v rychlobruslařském závodě na pět kilometrů. Ledecká také s největší pravděpodobností bude vlajkonoškou české výpravy při pátečním slavnostním zahájení (12:00 SEČ). Olympijský oheň podle bookmakerů zapálí domácí krasobruslařka Kim Ju-na (1,85:1).

U Tipsportu, Fortuny a Chance by podle odhadu mohly sázky v souhrnu dosáhnout zhruba 950 milionů korun. Podíl těchto firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti absolutní hodnotu většinou nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkový objem sázek přesáhne miliardu korun. Při letní olympiádě v Riu to bylo 970 milionů, v Soči 800 milionů. Rekordní událostí je fotbalové Euro 2016 ve Francii s vybranou sumou 1,9 miliardy korun.

„Letošní olympiáda to bude mít asi trochu složitější, vzhledem k tomu, že NHL nepustila své hráče na turnaj. Ten tak poněkud ztratil svoji výjimečnost a tím utrpí i sázky. Navíc NHL nebude mít přestávku, takže i to bude znamenat určitý odliv sázek,“ uvedl vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis. Hráči z NHL startovali na posledních pěti olympiádách, poprvé vroce 1998 v Naganu. Podle bookmakerů tvoří hokejové sázky zhruba tři čtvrtiny celkového objemu sázek na olympiádu.

„Olympiádu v Soči táhli také biatlonisté, jenže letos bude chybět nejen tvář Gabriely Koukalové, ale zřejmě i její medailové ambice,“ doplnil Pavlis.

Na zimní olympiádě v Soči získali čeští biatlonisté šest medailí, včetně dodatečného bronzu ženské štafety po diskvalifikaci Rusek. Nyní je podle bookmakerů nejpravděpodobnější, že nezískají žádnou medaili (1,5:1).

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744