Sázky na zimní olympiádu by v ČR mohly překonat miliardu korun. Sází se především na vítězství Ledecké a Sáblíkové | info.cz

Články odjinud

Sázky na zimní olympiádu by v ČR mohly překonat miliardu korun. Sází se především na vítězství Ledecké a Sáblíkové

Sázky na zimní olympiádu v korejském Pchjongčchangu by v Česku mohly překonat miliardu korun. To by v porovnání s letními hrami v Riu v roce 2016 znamenalo mírné zvýšení. Sázky zatím nabraly zhruba za 20 milionů korun, kurzová nabídka se však teprve začíná rozšiřovat. Podle bookmakerů Česko získá čtyři až pět medailí, z toho jednu až dvě zlaté. Největší adeptkou na zlato je snowboardistka Ester Ledecká.

Nejvíce medailí podle bookmakerů získají Německo nebo Norsko (2:1). Na Čechy je vypsán kurz 700:1. Hokejistům by mělo patřit páté místo, na celkový triumf mají kurz 9:1. Největším favoritem je Rusko (2,3:1), následují Kanada, Švédsko (6:1) a Finsko (8,5:1). Český tým podle bookmakerů téměř jistě porazí ve skupině Koreu (1,11:1), favoritem je také proti Švýcarsku (1,8:1). V duelu s Kanadou je outsiderem s kurzem 2,7:1. Stejný kurz má také na to, že získá medaili.

Zlatou medaili by měly získat Ester Ledecká (1,6:1) ve snowboardovém obřím slalomu a Martina Sáblíková (1,7:1) v rychlobruslařském závodě na pět kilometrů. Ledecká také s největší pravděpodobností bude vlajkonoškou české výpravy při pátečním slavnostním zahájení (12:00 SEČ). Olympijský oheň podle bookmakerů zapálí domácí krasobruslařka Kim Ju-na (1,85:1).

U Tipsportu, Fortuny a Chance by podle odhadu mohly sázky v souhrnu dosáhnout zhruba 950 milionů korun. Podíl těchto firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti absolutní hodnotu většinou nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkový objem sázek přesáhne miliardu korun. Při letní olympiádě v Riu to bylo 970 milionů, v Soči 800 milionů. Rekordní událostí je fotbalové Euro 2016 ve Francii s vybranou sumou 1,9 miliardy korun.

„Letošní olympiáda to bude mít asi trochu složitější, vzhledem k tomu, že NHL nepustila své hráče na turnaj. Ten tak poněkud ztratil svoji výjimečnost a tím utrpí i sázky. Navíc NHL nebude mít přestávku, takže i to bude znamenat určitý odliv sázek,“ uvedl vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis. Hráči z NHL startovali na posledních pěti olympiádách, poprvé vroce 1998 v Naganu. Podle bookmakerů tvoří hokejové sázky zhruba tři čtvrtiny celkového objemu sázek na olympiádu.

„Olympiádu v Soči táhli také biatlonisté, jenže letos bude chybět nejen tvář Gabriely Koukalové, ale zřejmě i její medailové ambice,“ doplnil Pavlis.

Na zimní olympiádě v Soči získali čeští biatlonisté šest medailí, včetně dodatečného bronzu ženské štafety po diskvalifikaci Rusek. Nyní je podle bookmakerů nejpravděpodobnější, že nezískají žádnou medaili (1,5:1).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud