Se starým byznysem jsem srovnaný, říká bývalý vládce Sazky Hušák. Jak vidí budoucnost hazardu v Česku? | info.cz

Články odjinud

Se starým byznysem jsem srovnaný, říká bývalý vládce Sazky Hušák. Jak vidí budoucnost hazardu v Česku?

Když jsme se naposledy viděli s bývalým vládcem Sazky, bavil se se mnou jen pod podmínkou, že ho nebudeme fotit a slovo Sazka se nesmělo vyslovit. Teď je situace jiná, o „své“ firmě mluví bez problému. „Zestárl jsem a dále zmoudřel,“ tvrdí Aleš Hušák v rozhovoru pro deník E15.

Co se ještě změnilo za ty tři roky kromě toho, že jste, jak říkáte, zmoudřel? Zeptala bych se, jak se to projevuje, ale to je asi drzé…

O stárnoucích lidech se říká, že moudří. Jsou tam bohužel i fyzické projevy, člověk je unavenější. Začínám být popudlivější, víc mi vadí hloupí lidé a asi to nejdůležitější je, že jsem stále konzervativnější.

Asi nejste popudlivější, když jste se mimosoudně vyrovnal s Českou unií sportu. Kdybyste byl, budete chtít soudní bitvu, která bude víc vidět, ne?

To s tím nemá nic společného. Jde o psychologicko-fyzické projevy. Pokud jde o pracovní či soudní věci, k těm člověk musí přistupovat úplně jinak. Udržovat chladnou hlavu a poslouchat svého advokáta. V případě paní doktorky Samkové je lepší poslouchat, protože jinak vás pak trestá.

Fyzicky?

Ne, ale má vypěstovaný jiný systém drobných trestů klienta, který neposlouchá. Když posloucháte, dobře to dopadne. Ona je vítězný typ.

Dělali jsme spolu rozhovor před třemi lety. Slovo Sazka jsem nesměla vyslovit. Dnes už mohu, proč?

Už se leccos změnilo.

Ano? Už snad i jezdíte kolem bývalé Sazka Areny?

Ne a nebyl jsem tam, nezajímám se. To už bude navždycky.

Vy tam prostě nevkročíte?

Když ztratíte dítě, žal lze přetrpět jen tak, že si nevystavíte jeho fotku do kuchyně a nebudete se na ni dívat každý den. Nejlepší je se nezajímat. Ale je to těžké, protože na mě útočí ze všech stran každý den různými akcemi.

Ale s firmou jako takovou jste v pohodě, ne?

Se starým byznysem jsem srovnaný. Kolem sídla mohu jezdit a mohu přemýšlet a hodnotit, zda třeba dělají dobře reklamu. S potěšením zjišťuji, že se vracejí ke všemu, co slavně rušili. Pravděpodobně vytahují staré šanony, oprašují je. Je vidět, že dospěli ke stejnému názoru jako my před sedmi lety.

Věci, které měly mít místo na trhu před sedmi lety, najdou uplatnění dnes? Nejsou zastaralé?

Ne. Jsou věci, co měly sedm let běžně fungovat, jako třeba Klub Sazka. Nebo se vrátili ke starým logům třeba u losů, byť je to posunuté do 3D.

Prostě sledujete, jak si Sazka pod KKCG vede. Loni klesl zisk, ale tržby rostly.

Je to složitější: loterie a hazard jsou věčné záležitosti, budou tu, dokud bude trvat planeta. Ale ekonomické výsledky se velmi těžko posuzují, protože se pohybují v úplně v jiných daňových souvislostech, než se Sazka pohybovala v době, kdy jsem ji řídil. Platí jiné zákony, jinak postavené, pro ně poměrně nevýhodné. Ačkoli si dokázali na rozdíl od Iva Valenty vylobbovat nižší ústupky v povinných odvodech, sám sebe se ptám, jak dlouho to bude trvat? Až do toho vkročí ta úplně hladová neomarxistická smečka Pirátů a bude na to mít vliv, dříve nebo později procenta zvýší a řeknou 28 až 30 procent. Je to přece nejsnazší oblast, kde peníze brát. Ve společnosti s tím naleznou konsenzus.

Pokračování rozhovoru na stránkách E15 >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud