Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Se starým byznysem jsem srovnaný, říká bývalý vládce Sazky Hušák. Jak vidí budoucnost hazardu v Česku?

Se starým byznysem jsem srovnaný, říká bývalý vládce Sazky Hušák. Jak vidí budoucnost hazardu v Česku?

Když jsme se naposledy viděli s bývalým vládcem Sazky, bavil se se mnou jen pod podmínkou, že ho nebudeme fotit a slovo Sazka se nesmělo vyslovit. Teď je situace jiná, o „své“ firmě mluví bez problému. „Zestárl jsem a dále zmoudřel,“ tvrdí Aleš Hušák v rozhovoru pro deník E15.

Co se ještě změnilo za ty tři roky kromě toho, že jste, jak říkáte, zmoudřel? Zeptala bych se, jak se to projevuje, ale to je asi drzé…

O stárnoucích lidech se říká, že moudří. Jsou tam bohužel i fyzické projevy, člověk je unavenější. Začínám být popudlivější, víc mi vadí hloupí lidé a asi to nejdůležitější je, že jsem stále konzervativnější.

Asi nejste popudlivější, když jste se mimosoudně vyrovnal s Českou unií sportu. Kdybyste byl, budete chtít soudní bitvu, která bude víc vidět, ne?

To s tím nemá nic společného. Jde o psychologicko-fyzické projevy. Pokud jde o pracovní či soudní věci, k těm člověk musí přistupovat úplně jinak. Udržovat chladnou hlavu a poslouchat svého advokáta. V případě paní doktorky Samkové je lepší poslouchat, protože jinak vás pak trestá.

Fyzicky?

Ne, ale má vypěstovaný jiný systém drobných trestů klienta, který neposlouchá. Když posloucháte, dobře to dopadne. Ona je vítězný typ.

Dělali jsme spolu rozhovor před třemi lety. Slovo Sazka jsem nesměla vyslovit. Dnes už mohu, proč?

Už se leccos změnilo.

Ano? Už snad i jezdíte kolem bývalé Sazka Areny?

Ne a nebyl jsem tam, nezajímám se. To už bude navždycky.

Vy tam prostě nevkročíte?

Když ztratíte dítě, žal lze přetrpět jen tak, že si nevystavíte jeho fotku do kuchyně a nebudete se na ni dívat každý den. Nejlepší je se nezajímat. Ale je to těžké, protože na mě útočí ze všech stran každý den různými akcemi.

Ale s firmou jako takovou jste v pohodě, ne?

Se starým byznysem jsem srovnaný. Kolem sídla mohu jezdit a mohu přemýšlet a hodnotit, zda třeba dělají dobře reklamu. S potěšením zjišťuji, že se vracejí ke všemu, co slavně rušili. Pravděpodobně vytahují staré šanony, oprašují je. Je vidět, že dospěli ke stejnému názoru jako my před sedmi lety.

Věci, které měly mít místo na trhu před sedmi lety, najdou uplatnění dnes? Nejsou zastaralé?

Ne. Jsou věci, co měly sedm let běžně fungovat, jako třeba Klub Sazka. Nebo se vrátili ke starým logům třeba u losů, byť je to posunuté do 3D.

Prostě sledujete, jak si Sazka pod KKCG vede. Loni klesl zisk, ale tržby rostly.

Je to složitější: loterie a hazard jsou věčné záležitosti, budou tu, dokud bude trvat planeta. Ale ekonomické výsledky se velmi těžko posuzují, protože se pohybují v úplně v jiných daňových souvislostech, než se Sazka pohybovala v době, kdy jsem ji řídil. Platí jiné zákony, jinak postavené, pro ně poměrně nevýhodné. Ačkoli si dokázali na rozdíl od Iva Valenty vylobbovat nižší ústupky v povinných odvodech, sám sebe se ptám, jak dlouho to bude trvat? Až do toho vkročí ta úplně hladová neomarxistická smečka Pirátů a bude na to mít vliv, dříve nebo později procenta zvýší a řeknou 28 až 30 procent. Je to přece nejsnazší oblast, kde peníze brát. Ve společnosti s tím naleznou konsenzus.

Pokračování rozhovoru na stránkách E15 >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1