Se starým byznysem jsem srovnaný, říká bývalý vládce Sazky Hušák. Jak vidí budoucnost hazardu v Česku? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Se starým byznysem jsem srovnaný, říká bývalý vládce Sazky Hušák. Jak vidí budoucnost hazardu v Česku?

Se starým byznysem jsem srovnaný, říká bývalý vládce Sazky Hušák. Jak vidí budoucnost hazardu v Česku?

Když jsme se naposledy viděli s bývalým vládcem Sazky, bavil se se mnou jen pod podmínkou, že ho nebudeme fotit a slovo Sazka se nesmělo vyslovit. Teď je situace jiná, o „své“ firmě mluví bez problému. „Zestárl jsem a dále zmoudřel,“ tvrdí Aleš Hušák v rozhovoru pro deník E15.

Co se ještě změnilo za ty tři roky kromě toho, že jste, jak říkáte, zmoudřel? Zeptala bych se, jak se to projevuje, ale to je asi drzé…

O stárnoucích lidech se říká, že moudří. Jsou tam bohužel i fyzické projevy, člověk je unavenější. Začínám být popudlivější, víc mi vadí hloupí lidé a asi to nejdůležitější je, že jsem stále konzervativnější.

Asi nejste popudlivější, když jste se mimosoudně vyrovnal s Českou unií sportu. Kdybyste byl, budete chtít soudní bitvu, která bude víc vidět, ne?

To s tím nemá nic společného. Jde o psychologicko-fyzické projevy. Pokud jde o pracovní či soudní věci, k těm člověk musí přistupovat úplně jinak. Udržovat chladnou hlavu a poslouchat svého advokáta. V případě paní doktorky Samkové je lepší poslouchat, protože jinak vás pak trestá.

Fyzicky?

Ne, ale má vypěstovaný jiný systém drobných trestů klienta, který neposlouchá. Když posloucháte, dobře to dopadne. Ona je vítězný typ.

Dělali jsme spolu rozhovor před třemi lety. Slovo Sazka jsem nesměla vyslovit. Dnes už mohu, proč?

Už se leccos změnilo.

Ano? Už snad i jezdíte kolem bývalé Sazka Areny?

Ne a nebyl jsem tam, nezajímám se. To už bude navždycky.

Vy tam prostě nevkročíte?

Když ztratíte dítě, žal lze přetrpět jen tak, že si nevystavíte jeho fotku do kuchyně a nebudete se na ni dívat každý den. Nejlepší je se nezajímat. Ale je to těžké, protože na mě útočí ze všech stran každý den různými akcemi.

Ale s firmou jako takovou jste v pohodě, ne?

Se starým byznysem jsem srovnaný. Kolem sídla mohu jezdit a mohu přemýšlet a hodnotit, zda třeba dělají dobře reklamu. S potěšením zjišťuji, že se vracejí ke všemu, co slavně rušili. Pravděpodobně vytahují staré šanony, oprašují je. Je vidět, že dospěli ke stejnému názoru jako my před sedmi lety.

Věci, které měly mít místo na trhu před sedmi lety, najdou uplatnění dnes? Nejsou zastaralé?

Ne. Jsou věci, co měly sedm let běžně fungovat, jako třeba Klub Sazka. Nebo se vrátili ke starým logům třeba u losů, byť je to posunuté do 3D.

Prostě sledujete, jak si Sazka pod KKCG vede. Loni klesl zisk, ale tržby rostly.

Je to složitější: loterie a hazard jsou věčné záležitosti, budou tu, dokud bude trvat planeta. Ale ekonomické výsledky se velmi těžko posuzují, protože se pohybují v úplně v jiných daňových souvislostech, než se Sazka pohybovala v době, kdy jsem ji řídil. Platí jiné zákony, jinak postavené, pro ně poměrně nevýhodné. Ačkoli si dokázali na rozdíl od Iva Valenty vylobbovat nižší ústupky v povinných odvodech, sám sebe se ptám, jak dlouho to bude trvat? Až do toho vkročí ta úplně hladová neomarxistická smečka Pirátů a bude na to mít vliv, dříve nebo později procenta zvýší a řeknou 28 až 30 procent. Je to přece nejsnazší oblast, kde peníze brát. Ve společnosti s tím naleznou konsenzus.

Pokračování rozhovoru na stránkách E15 >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.