Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skanska Reality dává Pražanům možnost rozhodnout o podobě budované čtvrti. Co dalšího přináší Dobrý soused?

Skanska Reality dává Pražanům možnost rozhodnout o podobě budované čtvrti. Co dalšího přináší Dobrý soused?
 

Společnost Skanska Reality v loňském roce odstartovala iniciativu Dobrý soused, v rámci níž zapojuje sousedy z okolí nově budované čtvrti do diskuse o její budoucí podobě. Veřejnost tak může ovlivnit developerský projekt ještě předtím, než architekti nakreslí první čáru. V současné době Skanska tímto stylem připravuje v Praze dva projekty, a to
U Michelské pekárny a Modřanský cukrovar.

Proces veřejné participace probíhá za účasti developera, architekta, městské části, a především místních starousedlíků a občanských sdružení. Ti všichni mají možnost přijít s návrhy a podněty, které se týkají budoucí zástavby. 

V současné době Skanska Reality připravuje formou veřejné participace dva multifázové projekty v Praze, a to U Michelské pekárny a Modřanský cukrovar. Oba projekty vyrostou na půdě bývalých průmyslových objektů. I proto se zde společnost dle svých slov intenzivně zabývá plánováním rekultivace těchto brownfieldů, parkových úprav a návrhy zelených řešení.

Výše zmíněné projekty nejsou jediné, které Skanska Reality realizuje. Nedávno představila v souvislosti s projektem Botanica unikátní řešení v oblasti hospodaření s šedou vodou. V Jinonicích vybudovala dům, kde se pro splachování toalet používá přečištěná voda z koupelen.

Na životní prostředí myslí Skanska Reality i ve svých bytových domech. Klientům nabízí širokou škálu benefitů, kromě energeticky úsporných prvků a dobře promyšlených dispozic, také myčku na kola, kočárky a psy.