Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skupina MOL chce v Praze nabídnout vlastní program sdílení elektroaut. Zvažuje nasadit až 400 vozů

Skupina MOL chce v Praze nabídnout vlastní program sdílení elektroaut. Zvažuje nasadit až 400 vozů

Petrochemická společnost MOL, která v Praze provozuje druhou nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic, chce v Praze spustit program pro sdílení automobilů na elektrický pohon. Ten již skupina provozuje v Budapešti, kde zákazníkům prostřednictvím mobilní aplikace nabízí ke sdílení stovky automobilů. „Velmi bych přivítal, kdybychom tuto službu zavedli i v Praze, která má podle mě pro tuto službu skvělý potenciál,“ říká pro INFO.CZ výkonný ředitel české pobočky MOL Richard Austen.

Služba na sdílení automobilů pod hlavičkou MOLu funguje podobně, jako například sdílení bicyklů. Po registraci prostřednictvím aplikace se zákazníkovi zobrazí mapa města s nejbližšími volnými vozy, které si může jednoduše půjčit. Po jízdě pak vůz kdekoliv zaparkuje a aplikace mu strhne kredit. 

„Pro Českou republiku, respektive pro Prahu bych si dokázal představit flotilu 200 až 400 automobilů,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ Austen. „Většinu z nich by tvořila malá auta, kterými jde jednoduše zaparkovat, například Citigo či Volkswagen e-Up,“ dodává.

Podle Austena bude skupina MOL během léta řešit, zda jsou pro spuštění této služby v Praze vhodné podmínky. „Aspirantů je v rámci skupiny více: Záhřeb, Lublaň nebo třeba Bratislava. Potenciál Prahy je ale ze všech těchto měst podle mě největší a já osobně bych o to, aby se to povedlo, velmi stál,“ říká ředitel českého MOLu s tím, že není nereálné spuštění služby nazvané MOL Limo již během příštího roku.

Firma tuto službu nazvanou MOL Limo zatím provozuje v Budapešti se třemi stovkami vozidel. „V Budapešti má tento projekt ohromný úspěch, nyní tam navyšují flotilu asi o sto automobilů,“ říká Austen.

„Služba MOL Limo umožňuje uživatelům půjčit si auto a zanechat ho na jakémkoli místě podle vlastního výběru,“ avizuje firma. „MOL Limo spolupracuje jak s veřejnou dopravou, tak dokonce se službou sdílených kol.“

Více se dozvíte v rozhovoru s Richardem Austenem již zítra na INFO.CZ

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1