Skupina MOL chce v Praze nabídnout vlastní program sdílení elektroaut. Zvažuje nasadit až 400 vozů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skupina MOL chce v Praze nabídnout vlastní program sdílení elektroaut. Zvažuje nasadit až 400 vozů

Skupina MOL chce v Praze nabídnout vlastní program sdílení elektroaut. Zvažuje nasadit až 400 vozů

Petrochemická společnost MOL, která v Praze provozuje druhou nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic, chce v Praze spustit program pro sdílení automobilů na elektrický pohon. Ten již skupina provozuje v Budapešti, kde zákazníkům prostřednictvím mobilní aplikace nabízí ke sdílení stovky automobilů. „Velmi bych přivítal, kdybychom tuto službu zavedli i v Praze, která má podle mě pro tuto službu skvělý potenciál,“ říká pro INFO.CZ výkonný ředitel české pobočky MOL Richard Austen.

Služba na sdílení automobilů pod hlavičkou MOLu funguje podobně, jako například sdílení bicyklů. Po registraci prostřednictvím aplikace se zákazníkovi zobrazí mapa města s nejbližšími volnými vozy, které si může jednoduše půjčit. Po jízdě pak vůz kdekoliv zaparkuje a aplikace mu strhne kredit. 

„Pro Českou republiku, respektive pro Prahu bych si dokázal představit flotilu 200 až 400 automobilů,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ Austen. „Většinu z nich by tvořila malá auta, kterými jde jednoduše zaparkovat, například Citigo či Volkswagen e-Up,“ dodává.

Podle Austena bude skupina MOL během léta řešit, zda jsou pro spuštění této služby v Praze vhodné podmínky. „Aspirantů je v rámci skupiny více: Záhřeb, Lublaň nebo třeba Bratislava. Potenciál Prahy je ale ze všech těchto měst podle mě největší a já osobně bych o to, aby se to povedlo, velmi stál,“ říká ředitel českého MOLu s tím, že není nereálné spuštění služby nazvané MOL Limo již během příštího roku.

Firma tuto službu nazvanou MOL Limo zatím provozuje v Budapešti se třemi stovkami vozidel. „V Budapešti má tento projekt ohromný úspěch, nyní tam navyšují flotilu asi o sto automobilů,“ říká Austen.

„Služba MOL Limo umožňuje uživatelům půjčit si auto a zanechat ho na jakémkoli místě podle vlastního výběru,“ avizuje firma. „MOL Limo spolupracuje jak s veřejnou dopravou, tak dokonce se službou sdílených kol.“

Více se dozvíte v rozhovoru s Richardem Austenem již zítra na INFO.CZ

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.