Skupina MOL chce v Praze nabídnout vlastní program sdílení elektroaut. Zvažuje nasadit až 400 vozů | info.cz

Články odjinud

Skupina MOL chce v Praze nabídnout vlastní program sdílení elektroaut. Zvažuje nasadit až 400 vozů

Petrochemická společnost MOL, která v Praze provozuje druhou nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic, chce v Praze spustit program pro sdílení automobilů na elektrický pohon. Ten již skupina provozuje v Budapešti, kde zákazníkům prostřednictvím mobilní aplikace nabízí ke sdílení stovky automobilů. „Velmi bych přivítal, kdybychom tuto službu zavedli i v Praze, která má podle mě pro tuto službu skvělý potenciál,“ říká pro INFO.CZ výkonný ředitel české pobočky MOL Richard Austen.

Služba na sdílení automobilů pod hlavičkou MOLu funguje podobně, jako například sdílení bicyklů. Po registraci prostřednictvím aplikace se zákazníkovi zobrazí mapa města s nejbližšími volnými vozy, které si může jednoduše půjčit. Po jízdě pak vůz kdekoliv zaparkuje a aplikace mu strhne kredit. 

„Pro Českou republiku, respektive pro Prahu bych si dokázal představit flotilu 200 až 400 automobilů,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ Austen. „Většinu z nich by tvořila malá auta, kterými jde jednoduše zaparkovat, například Citigo či Volkswagen e-Up,“ dodává.

Podle Austena bude skupina MOL během léta řešit, zda jsou pro spuštění této služby v Praze vhodné podmínky. „Aspirantů je v rámci skupiny více: Záhřeb, Lublaň nebo třeba Bratislava. Potenciál Prahy je ale ze všech těchto měst podle mě největší a já osobně bych o to, aby se to povedlo, velmi stál,“ říká ředitel českého MOLu s tím, že není nereálné spuštění služby nazvané MOL Limo již během příštího roku.

Firma tuto službu nazvanou MOL Limo zatím provozuje v Budapešti se třemi stovkami vozidel. „V Budapešti má tento projekt ohromný úspěch, nyní tam navyšují flotilu asi o sto automobilů,“ říká Austen.

„Služba MOL Limo umožňuje uživatelům půjčit si auto a zanechat ho na jakémkoli místě podle vlastního výběru,“ avizuje firma. „MOL Limo spolupracuje jak s veřejnou dopravou, tak dokonce se službou sdílených kol.“

Více se dozvíte v rozhovoru s Richardem Austenem již zítra na INFO.CZ

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud