Société Générale chystá změnu ve vedení Komerční banky, poprvé má šanci Čech | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Société Générale chystá změnu ve vedení Komerční banky, poprvé má šanci Čech

Société Générale chystá změnu ve vedení Komerční banky, poprvé má šanci Čech

Francouzská Société Générale údajně hodlá dosadit do čela dceřiné Komerční banky nového muže. Podle zdroje deníku E15 z bankovních kruhů se má kormidla jednoho z největších finančních domů v zemi chopit Jan Juchelka. 

Šlo by o prvního Čecha na pozici šéfa Komerční banky od roku 2001, kdy v ní francouzská finanční skupina získala kontrolní podíl.

Někdejší šéf Fondu národního majetku Juchelka by se do Česka přesunul ze své současné pozice šéfa vztahů s firemními klienty v Société Générale a po čtyřech letech by tak vystřídal současného šéfa banky Alberta Le Dirac’ha.

„V kuloárech banky se o něm mluví už asi měsíc,“ uvádí zdroj deníku. Komerční banka nechala informaci bez komentáře, reakci Jana Juchelky se deníku zatím nepodařilo získat.

Celý článek si přečtěte na webu E15.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.