Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Společnost EP Energy Trading Daniela Křetínského přebrala odběratele konkurenční Central Energy

Společnost EP Energy Trading Daniela Křetínského přebrala odběratele konkurenční Central Energy

Společnost EP Energy Trading podnikatele Daniela Křetínského, která dodává odběratelům elektřinu a plyn, přebrala od začátku května zhruba 530 odběrných míst od konkurenční společnosti Central Energy. EP Energy Trading o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Firma Central Energy podle ní bude nadále fungovat samostatně, EP Energy Trading koupil jen odběrná místa. Výši transakce společnost neoznámila.

„Akvizice vnímáme jako jeden ze způsobů, jak zvyšovat náš tržní podíl", řekl ČTK Ladislav Sladký z EP Energy Trading. Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala EP Energy Trading na konci letošního března elektřinu 32 633 a plyn 20 414 zákazníkům. Od největšího alternativního dodavatele energií v Česku, společnosti Bohemia Energy, bralo podle OTE ve stejnou dobu elektřinu přes 379 000 a plyn téměř 190 000 odběratelů.

EP Energy Trading je součástí energetické skupiny EP Energy, která je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a druhým největším českým výrobcem elektřiny. V ČR ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy.

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je dceřinou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Většinovým vlastníkem EPH se letos stal Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link