Články odjinud

Sportovní gigant Adidas zavírá kamenné obchody. Chce se soustředit na prodej přes internet

Sportovní gigant Adidas zavírá kamenné obchody. Chce se soustředit na prodej přes internet

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas zavírá kamenné obchody a posiluje investice do digitálních aktivit. Jeho cílem je během příštích dvou let více než zdvojnásobit tržby z internetového prodeje, informoval list Financial Times.

„Naše webová stránka je nejdůležitějším obchodem, jaký na světě máme,“ citoval list generálního ředitele podniku Kaspera Rorsteda.

Loni se tržby společnosti Adidas z internetového prodeje zvýšily o 57 procent na téměř 1,6 miliardy eur (přes 40 miliard Kč). Do roku 2020 chce firma tyto tržby zvýšit na čtyři miliardy eur (více než 100 miliard Kč) ročně.

Adidas má po celém světě zhruba 2500 vlastních obchodů. Dalších 13.000 prodejen nabízejících výhradně značku Adidas funguje na základě franšízových dohod, píše Financial Times. „Časem budeme mít méně obchodů, ale budou lepší,“ uvedl podle listu Rorsted.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud