Sportovní impérium miliardáře Speychala padlo. Po někdejším majiteli hokejové Sparty jde policie | info.cz

Články odjinud

Sportovní impérium miliardáře Speychala padlo. Po někdejším majiteli hokejové Sparty jde policie

Akciová společnost Sportovní holding Praha miliardáře Petra Speychala je od prvního března v likvidaci. Holding vlastnil hokejový klub HC Lev, od roku 2012 také klub HC Sparta Praha. Poté, co u Speychala opakovaně zasahovala policie kvůli podezření z daňových podvodů, holding prodal Spartu Petru Břízovi, jejímu bývalému brankáři - stalo se tak v srpnu minulého roku. Tým HC Lev zanikl v roce 2014.

Speychal předsedá představenstvu strojírenské firmy ČKD Praha DIZ. Ta je v insolvenci, byl na ni soudem vydaný zajišťovací příkaz na téměř 800 milionů korun kvůli podezření z daňových podvodů. Závazky zbankrotované společnosti se dosud vyšplhaly na sedm miliard korun. Do konkurzu přihlásilo pohledávky přes pět set věřitelů. O tom, jaké dluhy se uznají, rozhodne přezkumné jednání koncem června.

Likvidátorem Speychalova holdingu se stal Štěpán Sádecký, který je zároveň místopředsedou představenstva ČKD Praha DIZ.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud