Články odjinud

Stávka na německých letištích se dotkne i Prahy, Lufthansa zrušila přes 800 spojů

Stávka na německých letištích se dotkne i Prahy, Lufthansa zrušila přes 800 spojů

Německo v úterý zasáhne stávka na letištích. Oznámila to dnes odborová organizace Verdi, která požaduje vyšší platy. S výpadky spojů a dlouhým čekáním mají cestující počítat na letištích ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově, Kolíně nad Rýnem a Brémách. V Severním Porýní-Vestfálsku bude omezena i místní doprava. Stávka na německých letištích se dotkne i spojů s Prahou.

Přerušit činnost se chystá hlavně pozemní personál, omezení na letištích budou značná, řekl v Berlíně šéf Verdi Frank Bsirske. Letiště ve Frankfurtu, které je největší v Německu, stávka postihne od 05:00 do 18:00. Zatím není přesně známo, jaké spoje jsou ohroženy, zřejmě ale půjde hlavně o odlety. Zavřené totiž mají zůstat zejména odletové brány A a Z v Terminálu 1.

Největší evropský letecký dopravce Lufthansa zrušil na úterý přes 800 plánovaných spojů. Většinou jde o lety na krátké vzdálenosti, ale i 58 dálkových letů.

Stávka se dotkne i spojů mezi Německem a Českou republikou. Pražské Letiště Václava Havla má zatím na úterý nahlášeno zrušení čtyř zpátečních letů - dvou spojů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem a dvou spojů s Mnichovem. "Ale je možné, že se počet zrušených letů ještě bude měnit," řekl Roman Pacvoň z tiskového oddělení letiště.

V Severním Porýní-Vestfálsku omezí provoz i v místní dopravě, mateřských školách, komunálních podnicích a městských správách. Po celém Německu lze různé stávky očekávat do 13. dubna, uvedla agentura DPA.

Odbory požadují šestiprocentní růst platů pro přibližně 2,3 milionu zaměstnanců na různých pozicích ve veřejném sektoru. Třetí kolo jednání o odměňování je plánováno na 15. a 16. dubna.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud