Stírací losy jdou v Česku na dračku. Lidé je s oblibou dávají jako dárek k narozeninám či Vánocům | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stírací losy jdou v Česku na dračku. Lidé je s oblibou dávají jako dárek k narozeninám či Vánocům

Stírací losy jdou v Česku na dračku. Lidé je s oblibou dávají jako dárek k narozeninám či Vánocům

Na tuzemském trhu se loni prodalo přes čtyřicet milionů stíracích losů, za které lidé utratili miliardy korun. „Trh mírně roste, jeho hodnotu odhadujeme na necelé tři miliardy korun,“ uvedl pro server E15.cz šéf oddělení komunikace skupiny Tipsport Václav Sochor.

Největší kus trhu ovládá Sazka, která loni prodala 34,5 milionu losů za 2,18 miliardy korun, meziročně o čtvrtinu více. Do výsledku se promítlo i převzetí konkurenční firmy Fortuna sázky.

„Zatímco loterie stagnují, v oblasti stíracích losů je růst více než dvouciferný. Je to celosvětový trend,“ dodává ředitel komunikace Sazky Václav Friedmann.

Důvodem zvýšeného zájmu o stírací losy je růst příjmů českých domácností. Z losů se také stal oblíbený dárek. 

Více si přečtěte na webu E15.cz.
 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.