Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sušenky od Nestlé už nebudou z Británie. Firma přesune výrobu do Polska

Sušenky od Nestlé už nebudou z Británie. Firma přesune výrobu do Polska

Švýcarský potravinářský koncern Nestlé přemístí výrobu čokoládových sušenek značky Blue Riband z Británie do Polska. Ve čtyřech svých závodech v Anglii a ve Skotsku firma kvůli tomu zruší takřka 300 pracovních míst, celkem v Británii zaměstnává zhruba 8000 lidí.

Mluvčí Nestlé dnes uvedl, že přesun produkce do jedné z polských továren motivuje snaha o zefektivnění produkce a posílení konkurenceschopnosti a nijak to nesouvisí s vystoupením Británie z Evropské unie.

Firma chce rušit místa letos a příští rok, plánuje to udělat formou dobrovolných odchodů. „Tento krok by byl nezbytný bez ohledu na rozhodnutí o odchodu z EU,“ řekl BBC mluvčí Nestlé. Dodal, že sušenky prodávané v Británii a Irsku jsou jen jedním z dlouhé řady produktů, které Nestlé v britských závodech vyrábí.

Minulý týden britský výrobce lihovin Diageo oznámil, že ve Skotsku zruší asi stovku míst. Americká společnost PepsiCo pak v březnu sdělila, že zavírá továrnu na chipsy Walkers v severní Anglii, kde pracuje téměř 400 lidí.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link