Tesco navýšilo platy zaměstnanců. Polepší si až o sedm procent | info.cz

Články odjinud

Tesco navýšilo platy zaměstnanců. Polepší si až o sedm procent

Maloobchodní řetězec Tesco se dohodl s odbory na navýšení mezd. Zaměstnanci na základních provozních pozicích si polepší u základní tarifní mzdy o sedm procent. Ostatní provozní pozice si pak polepší o pět procent, přičemž se tak stane už 1. července 2019.

Maloobchodní řetězec Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v Česku a pravidelně investuje do růstu mezd svých zaměstnanců. Letošní zvýšení mezd se týká především zaměstnanců na provozních pozicích a pracovníků distribučního centra.

„Nárůst mez je odrazem ocenění náročné práce našich kolegů v obchodě a také vývoje na trhu práce v České republice. Naší prioritou nadále zůstává investovat do populace kolegů na základních provozních pozicích. Zde navýšíme základní tarifní mzdu o sedm procent. Na ostatních provozních pozicích dojde k průměrnému navýšení základních tarifních mezd o 5 procent,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

Od 1. července letošního roku dojde zároveň k navýšení mezd zaměstnanců distribučního centra, a to v průměru o 6,5 procenta.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud