Titul EY Podnikatele roku Olomouckého kraje získala Petra Pohořská ze společnosti ABO valve | info.cz

Články odjinud

Titul EY Podnikatele roku Olomouckého kraje získala Petra Pohořská ze společnosti ABO valve

Titul EY Podnikatele roku Olomouckého kraje získala Petra Pohořská ze společnosti ABO valve
 

Poradenská společnost EY pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a ve spolupráci s Olomouckým krajem vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 Olomouckého kraje. Nezávislá porota ocenila podnikatelské úspěchy Petry Pohořské, spolumajitelky a provozní ředitelky společnosti ABO valve, které udělila v letošním ročníku ocenění nejlepšího EY Podnikatele roku v Olomouckém kraji. Společnost vyrábí průmyslové armatury a specializuje se na takzvané motýlkové klapky. Klienti z největších zemí světa, jako jsou Čína nebo Rusko, si oblíbili evropský design a vysokou kvalitu olomoucké firmy za přiměřenou cenu. Export nyní pro firmu představuje 85 procent obratu.

Nezávislá porota, jíž předsedala Radka Prokopová ze společnosti Alca plast, která se svým manželem Františkem Fabičovicem obdržela v loňském ročníku celostátní titul EY Podnikatel roku 2018 České republiky, ocenila u Petry Pohořské vytrvalost a odvahu, s jakou se vrhla na navázání obchodních partnerství napříč kontinenty, a také oddanost k rodinné firmě a úctu otci, který stál u zrodu úspěšného byznysu.

„Protože jsme rodinná firma, toto ocenění patří nám všem. Chtěla bych zde vzkázat podnikatelům, aby se nebáli do této soutěže přihlásit, protože účast v ní je velmi inspirující. Ráda bych taky povzbudila zde přítomné podnikatele, aby se nebáli se svou podnikatelskou myšlenkou vstoupit na zahraniční trhy a expandovat. Myslím si, že jednou z těch důležitých věcí, které vedou k úspěchu, je mít vizi, cílevědomost jít si za svým a odvahu tuto vizi zrealizovat,“ uvedla první dojmy z vítězství Petra Pohořská spolumajitelka společnosti ABO valve.

„V tuzemsku podnikatelé často obtížně hledají svého nástupce v první podnikatelské generaci a mě nesmírně těší, že Petra Pohořská svým příkladem inspiruje ostatní, jak může úspěšné zapojení druhé generace do podnikání fungovat. Porota velmi ocenila Petřinu houževnatost, pracovitost i odhodlání, s nímž se prosadila v technickém oboru, kde ženy často nevidíme. Držím Petře palce i v celorepublikovém klání, jehož výsledky se dozvíme 3. března při slavnostním galavečeru na pražském Žofíně,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Protože jsem také podnikal, vím, že bouřky se v podnikání objevují se stejnou prudkostí a nevypočitatelností jako na skutečné obloze. Je složité předpovídat, jak se budou chovat zákazníci, a ještě obtížnější je najít skulinku na trhu, která by nebyla obsazená. Podnikání se tak stává stále těžší a zároveň s tím roste i prestiž soutěže EY Podnikatel roku Olomouckého kraje,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2019 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2020 v Praze. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále soutěže, které se uskuteční v červnu 2020 v Monte Carlu a zabojuje o titul EY Světový podnikatel roku. INFO.CZ je mediálním partnerem soutěže v Česku.

Profil vítěze: Petra Pohořská – ABO valve
Podnikatelský příběh Petry Pohořské začal netradičně na druhém konci světa, v Singapuru. S manželem se tam přestěhovali z Londýna, kde před lety oba pracovali. Petřin manžel získal práci v singapurské pobočce svého zaměstnavatele, ona chtěla zkusit štěstí až na místě. Po několika měsících neúspěšného hledání se po konzultaci s rodinou rozhodla pro odvážný krok – v roce 2013 v Singapuru otevřela pobočku rodinné strojírenské firmy ABO valve, kterou v Olomouci dvacet let předtím založil její otec. Společnost se věnuje výrobě průmyslových armatur a specializuje se na tzv. motýlkové klapky. S minimálními technickými znalostmi a zkušenostmi Petra neúnavně objížděla potenciální zákazníky a snažila se jim prodat výhody produktů vyráběných v České republice. K malým obchodům po nějaké době přibyli velcí zákazníci se zajímavými projekty a singapurské pobočce se začalo dařit. Po návratu domů se Petra Pohořská stala spolumajitelkou a provozní ředitelkou celé společnosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud