Uber se připravuje na vstup na burzu. Jedná o spojení firem s taxislužbou Careem | info.cz

Články odjinud

Uber se připravuje na vstup na burzu. Jedná o spojení firem s taxislužbou Careem

Americká alternativní taxislužba Uber Technologies jedná o spojení s konkurenční společností Careem v oblasti Blízkého východu. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to uvedla agentura Bloomberg. Uber má podle ní zájem na vyřešení nákladné rivality před svým vstupem na burzu, který plánuje na příští rok.

Firmy už projednaly řadu možných scénářů, k dohodě ale zatím nedospěly. Americká firma chce údajně vlastnit více než polovinu sloučeného podniku, pokud by nekoupila svého konkurenta úplně.

Careem nabízí své služby ve více než 70 městech v desítce zemí - od severní Afriky po Pákistán. Ve většině z nich je lídrem trhu.

Uber chce před vstupem na burzu ukázat, že je schopen silně růst. Generální ředitel Dara Khosrowshahi v květnu vyjádřil přesvědčení, že Uber se stane jedničkou v Indii, na Blízkém východě a v Africe.

Firma v poslední sobě zeštíhluje, vloni se dohodla na sloučení podnikání s Yandex NV na ruském trhu, letos v březnu prodala aktivity v jihovýchodní Asii tamnímu rivalovi Grab. V rámci transakce v něm má podíl 27,5 procenta.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud