Účtujte Amazonu za přepravu balíků mnohem víc, vzkázal Trump poště. Eshop prý nechává moc vydělat | info.cz

Články odjinud

Účtujte Amazonu za přepravu balíků mnohem víc, vzkázal Trump poště. Eshop prý nechává moc vydělat

Americký prezident Donald Trump dnes vyzval na twitteru americkou poštovní službu, aby si za doručování balíků internetového prodejce Amazon účtovala "mnohem více". Napsal, že zatímco pošta vykazuje ve Spojených státech každoročně několikamiliardové ztráty, účtuje Amazonu a dalším firmám za doručování balíků jen nízké částky, a umožňuje jim tak vyšší zisky.

Poštovní služba funguje ve Spojených státech jako nezávislá agentura federální vlády a podle svého webu nepobírá na provoz žádné peníze od daňových poplatníků. Její sazby neurčuje prezident, ale jím jmenovaná Poštovní regulační komise. Ta v listopadu zvýšila ceny za balíkové zásilky o dvě procenta.

Amazon založil Jeff Bezos, který zůstává jeho hlavním výkonným ředitelem. Podle agentury Bloomberg je nejbohatším člověkem na světě. Bezos také vlastní list The Washington Post, který opakovaně sklízí Trumpovu kritiku.

Americká pošta doručuje zhruba 62 procent zásilek Amazonu. V předvánoční sezóně to jsou 3,5 až 4 miliony zásilek denně. Z 21 procent společnost využívá služeb firmy UPS a dále pak FedEx, uvedla agentura Reuters.

V minulosti Amazon zvažoval, že zásilky bude doručovat sám. Za rok 2015 činily jeho výdaje na dopravu 11,5 miliardy dolarů (244,7 miliardy Kč), což představuje 46 procent celkových ročních provozních nákladů.

Akcie Amazonu v reakci na dnešní Trumpův tweet ztrácely v závěru obchodování 1,4 procenta.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud