Vyplatí se v dnešní době MBA studium? Absolventi soudí, že ano | info.cz

Články odjinud

Vyplatí se v dnešní době MBA studium? Absolventi soudí, že ano

Vyplatí se v dnešní době MBA studium? Absolventi soudí, že ano
 

Podle průzkumu agentury STEM/MARK mezi absolventy MBA na institutu CEMI je celých 91 % absolventů MBA přesvědčeno, že investovat do MBA studia se vyplatí. Jedním z pádných důvodů je i to, že návratnost částky investované do MBA studia činí pouze necelé 2 roky. Z průzkumu totiž také vyplynulo, že studenti z řad manažerů si po absolvování tohoto profesního studia platově polepšili v průměru o více než 65 tisíc korun ročně.

Právě zvýšení platového ohodnocení po získání MBA titulu je jedním z faktorů, proč se lidé pro MBA studium rozhodují. Podle výsledků průzkumu ale peníze nejsou tou nejdůležitější motivací. „V průzkumu motivace ke studiu MBA se překvapivě zvýšení platu v žebříčku důvodů ke studiu ocitlo až na 5. místě.  Mezi nejdůležitější motivační faktory patří například získání praktických znalostí a dovedností, konkurenční výhoda na trhu práce či získání nových kontaktů,“ říká ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

MBA znamená praktické znalosti i konkurenční výhodu

Z vyhodnocení průzkumu je znatelné, že si bývalí studenti získáním titulu MBA výrazně přilepšili. Většina respondentů (84 %) totiž uvedla, že během svého studia získala mnoho praktických znalostí a dovedností využitelných ve svém oboru. Absolventi také vnímají, že pro ně online MBA studium bylo daleko efektivněji než studium prezenční (89 %).

Tři čtvrtiny absolventů pociťují díky získání MBA titulu konkurenční výhodu na trhu práce vůči těm, kteří mají pouze akademický VŠ titul. U 58 % dotázaných došlo po absolvování studia k polepšení si na žebříčku profesní hierarchie. Tento posun se nejčastěji odehrál o jednu pozici u žen, u mužů pak rovnou o pozice dvě.

Splněná očekávání a online studium za výhodnou cenu

MBA studium na institutu CEMI navíc v pozitivním smyslu splnilo očekávání naprosté většiny absolventů (98 %), u 28 % z nich toto očekávání dokonce předčilo. „Studenti u nás nejvíce oceňují kvalitní online formu výuky, profesionální lektory, flexibilní podmínky studia, vstřícný klientský servis a snadnou dostupnost studijních materiálů,“ uvádí Mika, pod jehož vedením získal institut CEMI v květnu 2018 prestižní mezinárodní akreditaci ASIC Premier Institution, a to jako jediná vzdělávací instituce ve střední Evropě.

Studovat MBA je nyní možné za mimořádnou cenu 100 000 Kč včetně DPH (tedy 82 645 Kč bez DPH). Zvýhodněnou cenu lze ovšem využít pouze do 17. října 2018, kdy také končí příjem přihlášek do říjnových MBA kurzů. „Jsme hrdí na to, že vzděláváme převážně české a slovenské manažery, a proto jsme při příležitosti blížícího se 100. výročí vzniku samostatného Československa připravili toto speciální zvýhodněné školné na všechny česky vyučované MBA obory,“ uzavírá Mika.

CEMI se řadí k evropské špičce

Data v tomto článku vycházejí z průzkumu agentury STEM/MARK, který byl realizován mezi 200 absolventy MBA na vzdělávacím institutu CEMI v dubnu 2018, a jedná se tak o nejrozsáhlejší průzkum mezi absolventy MBA, který byl dosud v ČR a SR proveden.

Institut CEMI byl založen v roce 2011 s cílem poskytovat kvalitní online MBA a LLM vzdělání na evropské úrovni. Studium trvá 1 rok a je dostupné především studentům z České a Slovenské republiky. Všechny česky vyučované MBA a LLM obory na CEMI jsou navrženy a přizpůsobeny potřebám českých a slovenských studentů a také místnímu trhu práce. 

S více než 1 500 klienty patří institut CEMI mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA a LLM studia ve střední Evropě. V rámci průzkumu efektivity vzdělávání manažerů byl agenturou IPSOS vyhodnocen jako instituce poskytující nejefektivnější MBA studium při zaměstnání.

V květnu 2018 institut CEMI získal splněním náročných kritérií týkajících se kvality výuky, lektorů a vzdělávacích postupů prestižní mezinárodní akreditaci ASIC Premier Institution, platnou do roku 2022, a to jako jediná instituce ve střední Evropě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud