Zacíleno na mladé. Air France založila novou speciální aerolinku | info.cz

Články odjinud

Zacíleno na mladé. Air France založila novou speciální aerolinku

S netradičním konceptem přišel francouzský vlajkový dopravce Air France, který oznámil spuštění nové letecké společnosti s názvem Joon. Ta bude primárně cílit na mladší ročníky. Konkrétně firma mluví o pasažérech narozených po roce 1980. Plán na založení nové divize jedné z největších evropských leteckých společností byl představen už v červenci. Konkrétnější obrysy ovšem zamýšlený koncept získal až nyní.  

Letecká společnost, která se prezentuje jako nízkonákladová, nabídne na palubách svých letadel třeba brýle pro virtuální realitu nebo bar. Preferencím mladších generací bude přizpůsobena i nabídka jídla a nápojů, které budou z velké části připravovány z organických surovin.

Mimo to slibuje nová francouzská aerolinka také další služby jako „osobního asistenta“ nebo vlastní zábavní portál. Spíše se ovšem jedná o nadnesený marketingový název pro klasické letušky a možnost pustit si během letu film nebo seriál podle svého výběru. Displeje v sedadlech ale Joon nenabídne. Místo toho se bude obsah streamovat na obrazovky notebooků a smartphonů pasažérů, případně na speciální brýle pro virtuální realitu, které budou na palubách k dispozici.

Air France už také oznámila, kam bude se svou novou značkou létat. Jako první spustí linky po Evropě. Ze své základy na pařížském letišti Charlese de Gaulla bude létat zejména do destinací Jižní Evropy ve Španělsku nebo Portugalsku. V plánu je také linka do Berlína. V květnu příštího roku pak přibydou také dálkové linky na Seychelly nebo do Brazílie. Cena jednosměrných letenek po Evropě bude startovat na 39 eurech (1000 korun), dálkové lety budou stát od 249 eur (6400 korun). Flotilu by mělo tvořit 6 Airbusů a320 pro krátké lety a několik Airbusů a340 a a350 pro dálkové lety mimo Evropu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud