Zakázka za 1,5 miliardy. Tatra dodá českým vojákům vylepšené samohybné houfnice | info.cz

Články odjinud

Zakázka za 1,5 miliardy. Tatra dodá českým vojákům vylepšené samohybné houfnice

Zakázka bude o něco dražší, než ministerstvo obrany na podzim předpokládalo. Kopřivnická automobilka se o ni chce podělit s dalšími českými zbrojovkami.

 
 
 

Po miliardových zakázkách na nákladní automobily nebo obrněné transportéry Pandur získá Tatra Trucks podnikatelů Jaroslava Strnada a Reného Matery další armádní kontrakt. Nákupčí začnou jednat s firmou o modernizaci 33 kusů samohybných houfnic Dana za více než 1,5 miliardy korun, jiného dodavatele neosloví. Rozhodlo o tom kolegium ministra obrany na základě marketingového průzkumu mezi českými zbrojovkami.

Úřad Martina Stropnického (ANO) využije výjimku ze zákona, podle níž nemusí vypsat otevřené výběrové řízení. Mimo jiné proto, že houfnice jsou umístěny na tatrováckých podvozcích, což je platforma, která ve vojsku drtivě převažuje. Základní podmínky obchodu už obě strany konzultovaly.

Ještě na podzim ministerstvo předpokládalo, že renovace houfnic vyjde na 1,1 miliardy. Současná kalkulace je vyšší i kvůli DPH a není konečná. „Je potřeba připočítat nákup systémů řízení palby, který bude řešen samostatnou zakázkou. A dále pořízení GPS přijímačů a radiostanic od americké vlády,“ uvedl úředník, který je s podrobnostmi zakázky obeznámen. Jen přijímače a radiostanice by měly stát přes 50 milionů.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud