Zeman do Číny na jaře vezme nejbohatšího Čecha. Kellner se netají podnikatelskými zájmy | info.cz

Články odjinud

Zeman do Číny na jaře vezme nejbohatšího Čecha. Kellner se netají podnikatelskými zájmy

Podnikatel Petr Kellner doprovodí v květnu prezidenta Miloše Zemana na jeho cestě do Číny. Zeman to řekl na tiskové konferenci, na které potvrdil svou opětovnou kandidaturu. V Číně by se prezident měl zúčastnit konference o Hedvábné stezce.

Nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF Kellner se s prezidentem sešel v úterý na Hradě. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že spolu diskutovali o ekonomických vztazích s USA, Čínou a Ruskem.

Zeman odmítl, že by s podnikatelem mluvil o financování své prezidentské kampaně. Řekl, že se Kellner kvůli svým podnikatelským zájmům zajímal o prezidentovy cesty do Číny, Ruska a USA.

U čínského prezidenta Si Ťin-pchinga už spolu byli, společně s českou delegací, v roce 2014. Zeman se poté z Číny vracel letadlem pronajatým společnostmi PPF a J&T místo vládního speciálu, což vyvolalo vzrušenou debatu.

Volbu soukromého letadla Zeman později zdůvodnil tím, že na rozdíl od speciálu letělo bez mezipřistání, což mu umožnilo víc se prospat před slavnostním udělováním státních vyznamenání, které bylo v plánu bezprostředně po jeho návratu z Číny.

 

V roce 2014 společnosti s majetkovou účastí skupiny PPF v souhrnu patřily v ČR mezi prvních pět největších plátců daní. V roce 2015 odvedly na zálohách na daň z příjmu 2,2 miliardy korun, čímž se zařadily mezi 8 největších plátců daně z příjmu v ČR. Obdobné umístění očekává PPF i za rok 2016.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud