Zeman letí za Putinem: Poslední zahraniční cesta, kterou si před volbami naplánoval | info.cz

Články odjinud

Zeman letí za Putinem: Poslední zahraniční cesta, kterou si před volbami naplánoval

Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne odlétá na oficiální státní návštěvu Ruska, jednu z posledních zahraničních cest před lednovými prezidentskými volbami. Návštěva patří k největším diplomatickým akcím v době Zemanova mandátu, do Ruska z Prahy zamíří tři zvláštní letadla.

V jihoruském Soči se prezident v úterý setká s ruským vůdcem Vladimirem Putinem, k vrcholům návštěvy budou patřit i dva podnikatelské semináře v Moskvě a Jekatěrinburgu, na kterých budou s ruským partnery jednat zástupci 150 českých firem. Jde o nejpočetnější zahraniční podnikatelskou misi v dějinách České republiky.

V Moskvě českého prezidenta čeká schůzka s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem, na programu má zahájení výstavy pokladů Pražského hradu, ruským veteránům druhé světové války udělí česká vyznamenání.

Bohatý program čeká Zemana i v uralském Jekatěrinburgu, kde převezme čestný doktorát místní univerzity, uctí památku československých legionářů a prohlédne si montážní halu v továrně na kompletaci českých letounů L-410.

Do Soči Zeman v prezidentském speciálu přiletí dnes večer, oficiální část návštěvy začne v úterý v Putinově rezidenci Bočarov ručej.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud