Změny v nejvyšších patrech impéria Baťa. Odchází poslední nositel slavného jména, zlákal ho Harvard | info.cz

Články odjinud

Změny v nejvyšších patrech impéria Baťa. Odchází poslední nositel slavného jména, zlákal ho Harvard

Thomas Archer Bata skončil na pozici globálního ředitele marketingu firmy Baťa. Deníku E15 to potvrdil ředitel marketingu pro Česko Ondřej Cedidla. Třicetiletý pravnuk zlínského zakladatele, který se rozhodl vrátit rodinnou firmu ke kořenům a s celým týmem se usídlil v Praze, dal nakonec přednost studiu na americkém Harvardu. Ve firmě ale zůstává jako člen jednoho z několika představenstev.

„Je to pravda, Archer Bata skutečně opustil Prahu kvůli studiu na Harvard Business School. Ve firmě ale zůstává aktivní,” potvrdil informaci deníku E15 Ondřej Cedidla. Jeho pozice šéfa celosvětového marketingu je tak u Bati momentálně neobsazená a společnost za něj vybírá nástupce.

„Globální šéf Alexis Nasard teď zvažuje několik variant, jak nový tým uspořádat. Archer byl totiž kromě toho i členem celosvětové rady společnosti,” říká Cedidla. Nový šéf marketingu by tak měl být znám během podzimu. Spekulaci, že by se za nového marketingového ředitele mohl tým stěhovat z Prahy zpět do zahraničí, nechce Cedidla příliš komentovat s tím, že možné je úplně cokoliv. Tým však má v Praze podle něj dostatečně pevné zázemí.

Archer Bata je poslední z rodiny Baťů, který je ve společnosti aktivní. Jeho otec Thomas George Bata byl generálním ředitelem společnosti v letech 2001 až 2008, do roku 2015 působil ve funkci předsedy společnosti, dnes už má na starosti jen rodinný majetek jako předseda Bata Family Holdings.

Pokračování článku na E15  >>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud