10 let od tragédie ve Studénce: 8 mrtvých, 95 zraněných a soudy stále neukázaly na viníka | info.cz

Články odjinud

10 let od tragédie ve Studénce: 8 mrtvých, 95 zraněných a soudy stále neukázaly na viníka

Přesně před deseti lety otřásla Českem tragická železniční nehoda u Studénky. Rychlík Comenius tam narazil do spadlé mostní konstrukce. Osm lidí zemřelo, dalších 95 cestujících a členů posádky bylo zraněných. Soudy dosud neukázaly na jasného viníka. 

Rozezlená je kvůli tomu i zdravotní sestra Naděžda Tomčíková (58), která v rychlíku cestovala a po nehodě taky zachraňovala lidské životy. V šoku zůstává především z osvobozujícího rozsudku nad údajnými viníky železniční tragédie.

Zpomalený film

Paní Naděžda, která tehdy cestovala z Karviné domů do Svitav, vzpomíná, jak po nárazu vlaku do mostu rovnala vedle kolejí zraněné. „Bylo to jako zpomalený film. Nade mnou byly betonové sloupy, okolo všude leželi zkrvavení lidé. Nikdy na to nezapomenu,“ říká. Náraz přišel zničehonic.

„Nejhorší je ten pocit, když nevíte, co se děje. Vylétla jsem ze sedadla, to jsem si hned řekla, to je vážné. Dokonce mi prolétlo hlavou: My tady zemřeme, nemáme šanci přežít. A pak těsně vedle mě přistál vagon,“ vzpomíná.

Neúcta k mrtvým

V uličce vlaku byl křik, pláč, panika a chaos. „Ven to nešlo, dveře druhého vagonu byly zaklíněné. Ten třetí vagon byl nad námi,“ uvedla. Ven se žena ale nakonec dostala a pomohla ošetřit dvacítku krví zbrocených lidí. „Dodnes mi z toho běhá mráz po zádech,“ otřásla se.

Kdo byl mezi obětmi? A k čemu zatím soudy dospěly? Pokračuje na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud