Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

10 měsíců od zmizení Míši: Rodina hlavního podezřelého dostala jeho popel, rozlítila lidi na sítích

10 měsíců od zmizení Míši: Rodina hlavního podezřelého dostala jeho popel, rozlítila lidi na sítích

Za pár týdnů to bude už rok, co se z Ústí nad Labem ztratila Míša Muzikářová (12). I přes rozsáhlou pátrací akci ji policie nenašla, a dokonce se domnívá, že dívka už nežije. Otakar S., hlavní podezřelý v případu, spáchal sebevraždu, a tak je možné, že pravdu už se ani policie, ani rodina dívky nikdy nedozví. Urnu s popelem muže dostala rodina až teď a uložila ho k poslednímu odpočinku.

Otakar S. se oběsil ve svém bytě na Plzeňsku ani ne měsíc po zmizení Míši Muzikářové. Ta se podle všeho ztratila jedenáctého ledna cestou do školy a policisté po ní začali pátrat poté, co nedorazila po vyučování domů. Hlavním podezřelým byl právě partner matky Míši, Otakar S. Toho policie vyslýchala, dokonce i na detektoru lži, výsledky ale byly neprokazatelné, protože si muž vzal prášky na uklidnění.

Otakar měl být už jednou obviněn z obtěžování nezletilé dívky, kamarádky Míši, kterou měl vozit v autě a nabízet jí peníze za sex. Policie se tedy soustředila na jeho osobu. „Pan S. spáchal sebevraždu a nám se do té doby nepodařilo získat dostatek důkazů, abychom ho obvinili,“ uvedli kriminalisté na tiskové konferenci. Ani bezmála rok po zmizení dívky ale policie neví, kde Míšu hledat, a případ odložila.

Rodina teď uveřejnila na internetu fotku urny s popelem Otakara S. s popisem „konečně“. Fotku zveřejnila Otakarova sestra Irena ve facebookové skupině, která se zaměřuje právě na případ ztracené Míši, a fotografie, která zachycuje dvě urny a dva věnce s fotografiemi, si vysloužila smíšené reakce.

Jaké byly reakce rodiny a uživatelů sociálních sítí? Pokračujte na Blesk.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link