Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

3 důležité věci, které se dějí v Česku právě teď

Cizinecká policie zadržela při raziích v různých podnicích téměř tři sta cizinců, kteří v Česku pracovali nelegálně. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uvedl, že policie bude v kontrolách nadále pokračovat. Co dalšího se dnes v Česku odehrálo? 

Razie cizinecké policie

Při třídenní kontrolní akci policie odhalila 262 cizinců, kteří v Česku pracovali nelegálně. Dalších 31 cizinců v zemi nelegálně pobývalo. U všech bylo zahájeno řízení o jejich vyhoštění. Podle policejního ředitele Tomáše Tuhého se policisté zaměřili celkem na 37 tisíc zařízení, o kterých věděli, že v nich pracují cizinci. Prohledávali také restaurace, vlaky a noční kluby. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zdůraznil, že nejde o „hon na cizince", podobné akce budou dle něho pokračovat.

Bouzov patří státu

Olomoucký krajský soud potvrdil zamítnutí žaloby Německého řádu, který se domáhal navrácení státního hradu Bouzov. Žaloba na Národní památkový ústav, který hrad odmítl v květnu 2014 vydat v rámci církevních restitucí, není podle soudu důvodná. Spor ale může ještě pokračovat. Právní zástupkyně řádu Lenka Charvátová nevyloučila, že se řád dovolá k Nejvyššímu soudu.

Konec intervencí možná už v dubnu

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes oznámil, že konec intervencí může od dubna nastat prakticky kdykoli. „Počínaje příštím měsícem je možné opuštění kurzového závazku na jakémkoliv jednání bankovní rady. „Výsledek rozhodnutí zveřejníme bezprostředně, tedy v řádu desítek minut,“ uvedl dále Rusnok.