Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Cizinecká policie zveřejní, kolik loni zadržela na území republiky nelegálních migrantů. Předpokládá se, že to bude méně než v roce 2015. Dopravní odboráři, kteří jsou ve stávkové pohotovosti, se sejdou s hejtmankou Karlovarského kraje. A co jiného se dnes vyplatí sledovat?

Policie zveřejní počty nelegálních migrantů za loňský rok

Cizinecká policie zveřejní informace o počtu cizinců nelegálně pobývajících v Česku za loňský rok. Proti roku 2015 zřejmě počet zadržených migrantů klesl. Z údajů za loňská tři čtvrtletí vyplývá, že jich policie odhalila 4 146, což meziročně bylo o 3 055 méně. Předloni však výrazný růst způsobila evropská migrační krize, která tehdy vypukla naplno. Loni se situace zklidnila. Nejčastěji byli v zemi nelegálně občané Sýrie, kteří tvořili zhruba čtvrtinu zadržených.

Dopravní odboráři se sejdou s hejtmankou Karlovarského kraje

V Karlových Varech by se mělo uskutečnit jednání předsedů odborových organizací Arriva Teplice, BusLine a Autobusy Karlovy Vary s předsedkyní Asociace krajů a hejtmankou Janou Vildumetzovou. Dopravní odbory v Ústeckém kraji hrozí stávkou, kterou už předběžně stanovily na 8. března. Odbory navíc vyhlásily stávkovou pohotovost v celé republice. Řidičům vadí, že slíbené zvýšení mezd zatím respektuje jen minimum zaměstnavatelů.

Brněnský soud projedná rekordní pokutu pro firmu RWE

Krajský soud v Brně se začne zabývat pokutou 40 milionů korun, kterou dostala v roce 2015 společnost RWE Supply & Trading CZ od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). RWE údajně zvýhodňovala své regionální distributory. Měli výhodnější podmínky než konkurence, a to v období od listopadu 2004 do srpna 2006.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link