3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z Česka, které byste dnes měli vědět

Ústavní soud projedná výměnu soudkyně v kauze Jany Nečasové a Senát rozhodne o tom, zda dostanou zdravotní pojišťovny víc peněz na chronické pacienty. Co se dnes vyplatí sledovat? 

Kauza Vojenské rozvědky v případu Nečasová u Ústavního soudu

Ústavní soud vysloví svůj názor na změnu soudkyně v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství (VZ). Někdejší zpravodajci Ondrej Páleník s Milanem Kovandou a bývalá šéfka premiérova kabinetu Jana Nečasová podali stížnosti proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, který případ odebral soudkyni Heleně Králové. Právě Králová opakovaně rozhodla o zproštění obžaloby.

České dráhy u soudu ve sporu s Škoda Transportation

Obvodní soud pro Prahu 1 se začne zabývat sporem o dodávku lokomotiv mezi Českými drahami a plzeňskou strojírenskou společností Škoda Transportation. České dráhy předloni na podzim prohrály arbitráž s výrobcem lokomotiv, na jejíž základě zaplatily 1,2 miliardy korun jako doplatek za pozdní dodávku lokomotiv. České dráhy však rozhodčí řízení zpochybňují a chtějí výsledek arbitráže zvrátit u klasického soudu.

Pojišťovny dostanou možná víc na chronické pacienty

Senát rozhodne o tom, zda zdravotní pojišťovny budou dostávat víc peněz na chronické pacienty. Schvalovat má rovněž změny ve správě silnic nebo novelu, která má umožnit státním podnikům s listinnými akciemi znovu se ucházet o veřejné zakázky. Horní komora by se měla zabývat také peticí za obnovení svépomocné rodičovské ubytovny Klíček ve Fakultní nemocnici v Motole. Novela o zdravotním pojištění má zamezit tomu, aby pojišťovny měly zájem pouze o mladé a zdravé pojištěnce. Nové parametry přerozdělování peněz budou výhodné pro pojišťovny, které mají výrazně vyšší podíl chronických a vysoce nákladných pacientů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud