Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

3 důležité věci z Česka, které se dějí právě teď

Hnutí ANO by se nyní stalo vítězem sněmovních voleb. Vyplývá to z nejnovějšího volebního modelu agentury STEM. Vláda schválila víza pro investory ze zemí mimo EU. Policie stíhá dva lidi kvůli pádu střechy v České Třebové. Co důležitého se dnes děje v Česku?

Volby by podle STEM vyhrálo ANO

Sněmovní volby by na přelomu června a července vyhrálo hnutí ANO se ziskem 32,9 procenta. Vyplývá to z volebního modelu agentury STEM. Proti předchozímu průzkumu posílili komunisté a sociální demokraté. Hlasy přibily také TOP 09. Pokles naopak zaznamenala ODS, ale také KDU-ČSL. Koalice Lidovci a Starostové by se do Sněmovny podle volebního modelu patrně nedostala. KDU-ČSL by volilo 6,7 procenta obyvatel a STAN 1,9 procenta. Dohromady potřebují překonat desetiprocentní hranici.

Vláda schválila víza pro investory mimo EU

Vláda schválila zavedení vízového programu pro investory ze zemí mimo EU. Cizinci, kteří v Česku investují nejméně 75 milionů korun a vytvoří alespoň 20 nových pracovních míst, budou moci žádat o získání povolení k dlouhodobému pobytu. Hospodářská komora schválené opatření zkritizovala, podmínky jsou podle ní příliš přísné. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) věří, že opatření bude mít příznivý dopad na ČR.

Policie stíhá dva lidi kvůli pádu střech v České Třebové

Policie stíhá dva lidi kvůli lednovému pádu střechy sportovní haly v České Třebové. Viní je z obecného ohrožení z nedbalosti. Konstrukce se zřítila 14. ledna při florbalovém zápase, všichni lidé stihli utéct. Koho konkrétně stíhá, zatím policie odmítá uvést. Podle České televize jde o projektanty. Střechu stavěla firma Cecolegno, která na sebe v polovině května podala insolvenční návrh. V jeho odůvodnění píše, že pád střechy způsobila chyba projektantů.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1