3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Šéfové parlamentních stran budou diskutovat o české bezpečnosti a obraně, debaty se zúčastní i ministr obrany Martin Stropnický či náčelnk generálního štábu Josef Bečvář. Olomoucký soud rozhodne v kauze Radka Březiny, která se týká obchodů s nelegálním lihem. Co dalšího se dnes děje v Česku?

Šéfové parlamentních stran budou diskutovat o české obraně

Premiér Bohuslav Sobotka, ministr obrany Martin Stropnický, šéfové politických stran a náčelník generálního štábu Josef Bečvář budou v Praze diskutovat o české bezpečnosti a obraně. Konference by podle pořadatelů měla přispět k vyjasnění stanovisek jednotlivých stran na bezpečnostní problematiku před podzimními volbami. Konkrétně se může debata točit třeba kolem závazku Česka vůči NATO. Na obranu totiž země nedává tolik, kolik by podle pravidel aliance měla.

Soud rozhodne v Březinově lihové kauze

Olomoucký vrchní soud rozhodne v kauze zlínského podnikatele Radka Březiny týkající se rozsáhlých obchodů s nelegálním lihem. V případu s rekordní škodou na daních, která přesáhla šest miliard korun, je obžalováno osm mužů, sedm z nich bylo podle obžaloby členy organizované skupiny. Krajský soud je potrestal vězením od čtyř do 13 let, jeden dostal podmínku. Většina žádá snížení trestu až o několik let, žalobce požadoval naopak zpřísnění u tří z nich včetně šéfa této takzvané lihové mafie Radka Březiny.

Senát bude řešit zvýhodnění důchodců a rodičů

Vyšší valorizaci důchodů a zvýhodnění rodin s dětmi mají přinést novely, které bude schvalovat Senát. Rozhodnout má také o novele, která má zmírnit požadavky na vzdělání zdravotních sester. V této předloze patrně odmítne uzákonit podmínky vzdělání pro povolání terapeuta a specialisty tradiční čínské medicíny, což požaduje mimo jiné lékařská komora. Důchodová novela má zajistit, že měsíční penze se příští rok zvýší v průměru zhruba o 500 korun místo asi 400 korun. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud