3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Již šestá ministerská konference Světové zdravotnické organizace zaměřená na životní prostředí začne v Ostravě, Česká národní banka mezitím představí svou zprávu o finanční stabilitě. Co dalšího se dnes v Česku bude dít?

V Ostravě začíná konference WHO

V Ostravě začne šestá ministerská konference Světové zdravotnické organizace (WHO) zaměřená na životní prostředí a zdraví. Třídenního setkání v Dolní oblasti Vítkovice se zúčastní více než 450 účastníků ze 45 zemí. Konference by měla definovat priority pro životní prostředí a zdraví v Evropě 21. století, bude se na ní hovořit například o zlepšení ovzduší, podpoře tzv. chemické bezpečnosti nebo o posílení odolnosti vůči změně klimatu. Mezi hosty má být několik desítek ministrů zdravotnictví a životního prostředí, náměstků ministrů a státních tajemníků členských zemí z Evropy.

ČNB představí zprávu o finanční stabilitě

Česká národní banka zveřejní Zprávu o finanční stabilitě, jejíž součástí budou i zátěžové testy českých bank. Podle posledních výsledků, které centrální banka představila loni v prosinci, je bankovní sektor v Česku dostatečně odolný vůči případným nepříznivým šokům. Prostřednictvím publikace Zprávy o finanční stabilitě, která je vydávána jednou ročně, ČNB prezentuje výsledky svých analýz. Cílem zprávy je identifikovat rizika pro finanční stabilitu České republiky pro nejbližší období na základě vývoje ekonomiky a finančního systému.

V Praze se uskuteční konference o budoucnosti EU

V Praze začíná třetí ročník mezinárodní konference Prague European Summit. Na třídenní akci budou evropští politici diskutovat zejména o problému rostoucí politické radikalizace, o budoucnosti Evropské unie po Brexitu nebo o vztazích EU s Ruskem a se Spojenými státy. Česko budou zastupovat premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Hlavními zahraničními hosty konference budou místopředseda Evropské komise Frans Timmermans a slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák. V panelových diskusích vystoupí také bývalý italský premiér Massimo d'Alema nebo guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.