Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Již šestá ministerská konference Světové zdravotnické organizace zaměřená na životní prostředí začne v Ostravě, Česká národní banka mezitím představí svou zprávu o finanční stabilitě. Co dalšího se dnes v Česku bude dít?

V Ostravě začíná konference WHO

V Ostravě začne šestá ministerská konference Světové zdravotnické organizace (WHO) zaměřená na životní prostředí a zdraví. Třídenního setkání v Dolní oblasti Vítkovice se zúčastní více než 450 účastníků ze 45 zemí. Konference by měla definovat priority pro životní prostředí a zdraví v Evropě 21. století, bude se na ní hovořit například o zlepšení ovzduší, podpoře tzv. chemické bezpečnosti nebo o posílení odolnosti vůči změně klimatu. Mezi hosty má být několik desítek ministrů zdravotnictví a životního prostředí, náměstků ministrů a státních tajemníků členských zemí z Evropy.

ČNB představí zprávu o finanční stabilitě

Česká národní banka zveřejní Zprávu o finanční stabilitě, jejíž součástí budou i zátěžové testy českých bank. Podle posledních výsledků, které centrální banka představila loni v prosinci, je bankovní sektor v Česku dostatečně odolný vůči případným nepříznivým šokům. Prostřednictvím publikace Zprávy o finanční stabilitě, která je vydávána jednou ročně, ČNB prezentuje výsledky svých analýz. Cílem zprávy je identifikovat rizika pro finanční stabilitu České republiky pro nejbližší období na základě vývoje ekonomiky a finančního systému.

V Praze se uskuteční konference o budoucnosti EU

V Praze začíná třetí ročník mezinárodní konference Prague European Summit. Na třídenní akci budou evropští politici diskutovat zejména o problému rostoucí politické radikalizace, o budoucnosti Evropské unie po Brexitu nebo o vztazích EU s Ruskem a se Spojenými státy. Česko budou zastupovat premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Hlavními zahraničními hosty konference budou místopředseda Evropské komise Frans Timmermans a slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák. V panelových diskusích vystoupí také bývalý italský premiér Massimo d'Alema nebo guvernér České národní banky Jiří Rusnok.