Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Premiér Bohuslav Sobotka dnes po šesti letech opustil funkci předsedy ČSSD, stranu nově vedou Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek. Co dalšího se dnes bude dít v Česku?

Premiér Sobotka opustil funkci předsedy ČSSD

Premiér Bohuslav Sobotka dnes po šesti letech končí ve funkci předsedy ČSSD. Své rozhodnutí vysvětluje tím, že nese odpovědnost za pokles volebních preferencí strany. Říká, že z ČSSD cítil neklid a kritiku v době, kdy by se měla soustředit na získávání voličů a svůj program. Vedení strany se ujme ministr vnitra Milan Chovanec, lídrem pro říjnové volby do sněmovny bude místo Sobotky místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Sobotka chce dokončit svůj mandát v čele vlády. Trojice lídrů ČSSD odmítla spekulace, že by nová forma vedení mohla stranu krátce před volbami ještě víc oslabit.

Zaorálek a Timmermans ukončí pražskou konferenci o budoucnosti EU

Projevy místopředsedy Evropské komise Hanse Timmermanse a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ukončí třetí ročník mezinárodní konference Prague European Summit (PES). Třídenní konference se zaměřuje na budoucnost Evropské unie. Dnešní expertní panely se budou věnovat také politickým i obchodním důsledkům brexitu. O vyjednávání o vystoupení Británie z Evropské unie bude v Černínském paláci hovořit například český velvyslanec při EU Martin Povejšil, v diskusi o obchodních vztazích Londýna a Bruselu pak promluví náměstek ministra průmyslu Vladimír Bärtl.

Sjezd OS Kovo v Olomouci zvolí nové vedení včetně předsedy

Předsedu a členy nejužšího výkonného vedení svazu zvolí delegáti 7. sjezdu odborového svazu Kovo, který začne v Olomouci. O funkci předsedy tohoto největšího českého odborového svazu se bude znovu ucházet dosavadní šéf Jaroslav Souček, který je jediným kandidátem. Na sjezd OS Kovo je do Olomouce pozváno 202 delegátů, kteří zastupují 96 000 členů svazu z celé České republiky. Zahájení sjezdu se ve čtvrtek odpoledne v Olomouci zúčastní premiér Bohuslav Sobotka.