3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Prezident Miloš Zeman dnes absolvuje audienci u britské královny Alžběty II. Ministerstvo zahraničí chce zapojit regiony do ekonomické diplomacie. A odborový svaz Kovo zvolí nové vedení. Co důležitého se dnes bude dít v Česku? 

Zemana čeká audience u královny

Prezident Miloš Zeman s chotí Ivanou absolvují v londýnském Buckinghamském paláci audienci u britské královny Alžběty II. Měla by trvat několik desítek minut. Pražský hrad předpokládá, že hlavním tématem budou česko-britské vztahy, mluvit by se ovšem mohlo také o brexitu a rovněž o boji proti terorismu. Zeman se na jednodenní pracovní návštěvě Londýna setká také s válečnými veterány a s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem.

Ministerstvo zahraničí bude spolupracovat s regiony

Ministerstvo zahraničí a kraje budou spolupracovat v oblasti ekonomické diplomacie. Memorandum o spolupráci dnes podepíší šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) a předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová (ANO). V jednotlivých krajích začnou působit koordinátoři, jejichž úkolem bude ve spolupráci s ministerstvem navazovat zahraniční kontakty a zprostředkovávat místním firmám obchodní příležitosti. Cílem dohody je posílit propojení regionů se zahraničím a podpořit obchodní a ekonomickou spolupráci i cestovní ruch.

OS Kovo zvolí předsedu

Předsedu a tři místopředsedy dnes v Olomouci zvolí delegáti 7. sjezdu odborového svazu Kovo. O funkci předsedy tohoto největšího českého odborového svazu se znovu uchází dosavadní šéf Jaroslav Souček. Protikandidáta nemá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud